Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

PLAN ADORACJI WIECZYSTEJ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
ŚRODA, 25 LISTOPAD 2020 R.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Chrystusa Króla. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

Penitencjaria Apostolska rozciągnęła okres możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych pod zwykłymi warunkami na cały miesiąc listopad.

W środę przypada dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Rozpoczęcie Adoracji po Eucharystii o godz. 9:00 i zakończenie o godz. 18:00. Plan adoracji jest wywieszony na tablicach informacyjnych w przedsionkach kościoła.

W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy pierwszą niedzielą Adwentu nowy rok liturgiczny.

W sobotę o godz. 18:00, w wigilię I niedzieli Adwentu, rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Krzysztof Herbut – proboszcz parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Rekolekcje zakończymy w środę. Ksiądz Krzysztof będzie również przewodniczył uroczystością odpustowym w niedzielę, 6 grudnia o godz. 13:00.

Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca rada parafialna będzie zbierała ofiary na kontynuację remontu posadzki w naszym kościele. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

W tym tygodniu wspominamy: 24 XI – Świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

Pan Józef, nasz organista, roznosi po naszych domach poświęcone opłatki wigilijne. Składane ofiary są naszą wdzięcznością dla pana Józefa za jego posługę przy organach przez cały rok.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży z płytą i miesięcznik diecezjalny w Akcji. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na nowy rok.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk. Z powodu trwającej pandemii i reżimu sanitarnego w naszym kościele mogą jednocześnie przebywać max. 23 osoby. Wszystkie Msze Święte i nabożeństwa z naszego kościoła transmitowane są na stronie internetowej naszej parafii. Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania. Zamknięta jest również kancelaria parafialna. W pilnych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy (numer i e-mail na stronie internetowej).