Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21.11.2021 r.

Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękując naszym ministrantom, lektorom i ceremoniarzom za ich służbę przy ołtarzu, ogarnijmy ich dziś naszą życzliwością oraz modlitwą. Jednocześnie zapraszamy nowych kandydatów do wstąpienia w szeregi LSO naszej parafii. 

 

Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu muzycznego „Świebodziczanie” i pana organisty Bartosza Bryła. 

 

W zakrystii możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne u pana kościelnego. Składana ofiara jest naszą wdzięcznością za całoroczną posługę pana Józefa Droździaka przy organach w naszym kościele.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się do naszej parafialnej grupy synodalnej. Zapisy w zakrystii. 

 

W poniedziałek, we wspomnienie św. Cecylii będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 18:00 za naszą scholę dziecięcą oraz panów Organistów. 

 

Dnia 25 listopada 2021r. (czwartek) przypada Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Rozpoczęcie adoracji o godz. 7.30, a zakończenie o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian dzieci, młodzież i starszych na prywatną adorację, rozmowę twarzą w twarz z Bogiem. Program adoracji dla grup parafialnych jest wywieszony w gablocie.

 

W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy świętować kolejną rocznicę powstania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w naszej parafii. 

 

W piątek spotkanie Rady Parafialnej po wieczornej Mszy św. na plebanii.

 

W sobotę, wieczorną Mszą świętą rozpoczniemy nowy rok kościelny oraz okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz przygotowania do rocznicy Jego narodzin w ciele. W naszej parafii rozpoczniemy jednocześnie MISJE ŚWIĘTE, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści z Krakowa. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski dla naszej wspólnoty. Misje św. potrwają do 5 grudnia i zakończą się odpustem parafialnym. Program Misji wywieszony jest w gablocie, zamieszczony na stronie parafialnej i folderach, w gazecie parafialnej.

 

Za tydzień w Niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na remont naszego kościoła.

W liturgii będziemy przeżywać 

poniedziałek, wsp. św. Cecylii 

środa, wsp. św. Andrzeja Dung-Lag i Towarzyszy

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarza parafialnego 

     na nowy rok. 

 

Organizowany jest wyjazd do kina w Świdnicy na film pt. "Nędzarz i Madame" o śwbr. Albercie Chmielowskim. Prosimy o zapisy w zakrystii. Będzie to wyjazd dla grupy zorganizowanej minimum 20 osobowej. Data zostanie ustalona po zebraniu chętnych. Koszt biletu od 13 - 17 zł.