Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedzielę Zwykłą  18.07.2021r.

 

1.  Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jana Putyra, który wspomoże nas w posłudze duszpasterskiej po odwołaniu      Ks. Damiana i Ks. Dariusza. Życzymy ks. Janowi zdrowia i błogosławieństwa Bożego, aby czuł się w naszej parafii jak w rodzinie.

 

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

    Czwartek – Św. Marii Magdaleny (święto)

    Piątek – Św. Brygidy, zak., Patronki Europy (święto)

    Sobota – św. Kingi, dz. (wsp. obow.)

 

3.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Głos św. Mikołaja, Misje Dzisiaj. Oserwatore Romano.

 

4.  Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej  na Jasną Górę w dniach 1-8 sierpnia 2021r. Rozpoczęcie Pielgrzymki 1 sierpnia Mszą św. o godz.. 8.30 w Katedrze Świdnickiej. Zakończenie pielgrzymki 8 sierpnia  Msza św. w Kaplicy Jasnogórskiej o godz. 15.00.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi: dorośli 150 zł, dzieci i młodzież 120 zł, rodziny idące razem według możliwości.

5.      Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału   w pielgrzymce pieszej prosimy o zapisywanie się w zakrystii do Grupy nr  7, duchowego wsparcia i uczestnictwa w pielgrzymce. Przez dobrowolną ofiarę możemy wesprzeć pielgrzymów.

Informacje na temat pielgrzymki oraz grupy 5, zgłoszenia pielgrzymów pieszych można dokonywać u przewodnika grupy                          Ks. Krzysztofa Papierza tel. 694 546 157 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zgłoszenia pielgrzymów będą przyjmowane do dnia 29 lipca).

6.      Z parafii jest organizowany wyjazd autokarem na Jasną Górę 8 sierpnia na zakończenie pielgrzymki. W drodze powrotnej zabierzemy naszych pielgrzymów. Wyjazd z ul. J.  Piłsudskiego  godz. 6.00. Zapisy w Sklepie Zegar u Pani Teresy Kożuchowicz.

7.      Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

8.      Za tydzień Rada Parafialna będzie  zbierała ofiary na renowację kolejnego witraża w naszym kościele. Za dar serca składamy Bóg zapłać  

9.    Na czas wakacji i urlopów dla naszych parafian i przybyłych gości życzymy błogosławieństwa Bożego.