Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu,  4.12.2022r.

 

1.      Przy wyjściu z kościoła Rada Parafina rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne
i zbiera ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Tydzień temu Rada Parafialna zebrała ofiarę na remont kościoła 5320 zł. na konto parafii wpłynęło 1830zł. Za dar serca dziękujemy.

2.      Zmarł Ks. Piotr Suska pochodzący z naszej parafii. Uroczystość pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13.00 w kościele p.w. Chytrusa Króla w Janowicach Wielkich.
Jest organizowany wyjazd busem do Janowic, zapisy w zakrystii.

3.      Uroczysta Msza św. Odpustowa ku czci św. Mikołaja Patrona naszej parafii będzie odprawiona we wtorek 6 grudnia 2022 o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczyła Ks. Bp. Marek Mendyk ordynariusz naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci i młodzież. Po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Ks. Proboszcz prosi, aby rodzice pomogli przygotować paczki dla swoich dzieci.

4.      Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach (godz. 18:00). Dla dorosłych w poniedziałki i środy, a dla dzieci we wtorki, czwartki i piątki – prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami, będą losowane nagrody.

5.      Zapraszamy do podejścia do „Drzewka Dobroci”. Każda znajdująca się na nim bombka, to jedno dziecko z rodzin najbardziej potrzebujących. Na odwrocie bombki określona jest płeć i wzrost dziecka oraz rzeczy, jakich potrzebuje. Ofiarujemy przede wszystkim odzież lub przybory szkolne (NOWE!). Dodatkiem mogą być słodycze. Bombkę z drzewa ściąga osoba dorosła i w miarę możliwości spełnia określone na niej życzenie dziecka. Przygotowane paczki przynosimy następnie do kościoła lub na plebanię do 19 grudnia. Na paczce prosimy umieścić numer bombki.

6.  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

Środa – Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła – wsp. obow. 

Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

                    Zapraszamy o godz. 12.00 do kościoła na godzinę łaski.

                    W tym dniu jest dar odpustu zupełnego dla członków Żywego Różańca.

Ø Poświecenie medalików dla dzieci I Komunijnych na Mszy św. o godz. 18.00.
Po Mszy św. spotkanie formacyjne z Rodzicami dzieci I komunijnych. Prosimy rodziców o zakupienie dzieciom medalików.
 

7.      W piątek o 19:00 na wikarówce spotkanie parafialnej scholii dorosłych.
Zachęcamy nowych członków do dołączenia do tej grupy.
 

8.      W sobotę spotkanie Liturgicznej służby ołtarza o godz. 11.30 w kościele.

9.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla Dzieci, Staś. Misje Dzisiaj, Głos św. Mikołaja. Kalendarz parafialny na nowy rok, świece Caritas duża 20zł., mała 10zł.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu,  27.11.2022r. 

1.      Rozpoczynamy dzisiaj I Niedzielą Adwentu nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2.      Przy wyjściu z kościoła Rada Parafina zbiera ofiary na remont kościoła, można również nabyć opłatki wigilijne. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone są na opłacenie panów organistów pracujących w naszej parafii. Parafia nikogo nie upoważnia, aby roznosić opłatki po domach.

Ø zostały zakończone prace remontowe przy dachu plebanii.

Ø drzwi wejściowe wewnętrzne do kościoła będą montowane w tym tygodniu.

Ø kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie drzwi.

3.      Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach (godz. 18:00). Dla dzieci będą odprawiane Roraty we wtorki, czwartki i piątki – prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami, będą losowane nagrody, natomiast dla dorosłych w poniedziałki i środy.

4.      Zapraszamy do podejścia do „Drzewka Dobroci”. Każda znajdująca się na nim bombka, to jedno dziecko z rodzin najbardziej potrzebujących. Na odwrocie bombki określona jest płeć i wzrost dziecka oraz rzeczy, jakich potrzebuje. Ofiarujemy przede wszystkim odzież lub przybory szkolne (NOWE!). Dodatkiem mogą być słodycze. Bombkę z drzewa ściąga osoba dorosła i w miarę możliwości spełnia określone na niej życzenie dziecka. Przygotowane paczki przynosimy następnie do kościoła lub na plebanię do 19 grudnia. Na paczce prosimy umieścić numer bombki.

5.  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

Środa – Św. Andrzeja, Apostoła - święto

I Czwartek m-c; Modlimy się dziękując Bogu za powalania kapłańskie, zakonne, misyjne z naszej parafii i prosimy o nowe.

I Piątek m-c; Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po zakończeniu wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Prosimy chętne osoby
o zapisywanie się na listę, aby nie było przerwy w adoracji.

I Sobota m-c; O godz. 9.00 - Msza św. wynagradzająca za wszelkie zniewagi, zelżywości uczynione Niepokalanemu Sercu NMP. z procesją Figury Fatimskiej wokół kościoła.

Ø kapłani odwiedzą chorych z Najświętszym sakramentem do południa. Prosimy
o zgłaszanie nowych osób w zakrystii.

I Niedziela m-c; Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po sumie o godz. 12.00.

6.      Bogu niech będą dzięki za rekolekcje parafialne, które poprowadził o. Piotr Andrukiewicz Redemptorysta z Barda Śląskiego. Bóg zapłać wszystkim osobom  za uczestnictwo.

7.      W piątek o 19:00 na wikarówce spotkanie parafialnej scholii dorosłych. Zachęcamy nowych członków do dołączenia do tej grupy.

8.      W sobotę spotkanie Liturgicznej służby ołtarza o godz. 11.30 w kościele.

9.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla Dzieci, Staś. Misje Dzisiaj, Głos św. Mikołaja. Kalendarz parafialny na nowy rok.

10.          Otoczmy modlitwą ciężko chorego Ks. Piotra Suska Proboszcza z Janowic Wielkich naszego parafianina, który przebywa w szpitali w Jeleniej Górze.