Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj przeżywamy VIII niedzielę w ciągu roku. Jest to ostatnia niedziela miesiąca i zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej nasza Rada parafialna będzie zbierała ofiary w kopertach na cele remontowe naszej parafii. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Otrzymaliśmy informację, że Ministerstwo Kultury przyznało nam dofinansowanie na remont naszego kościoła 70 tys. zł. Na prace związane z Kryptą Hochbergów 50 tys. zł.

3. Nasz Urząd Miasta Świebodzic na remont naszego kościoła i witraże przyznał 45 tys. zł.

4. We wtorek na godz. 16:30 ks. Artur zaprasza scholę dziecięcą na próbę, która odbywa się na wikarówce.

5. W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. Msze święte w tradycyjnym porządku, czyli o 7:00, 9:00 oraz o godz. 18:00. Na każdej Mszy Świętej posypanie głów popiołem.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 18:00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszo czwartkowe, po którym będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

7. Ks. Artur zaprasza w czwartek na godz. 16:30 wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie, do salki na wikarówce.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej sprawowane będzie w piątek o godz. 9:30 i o 17:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. I piątek miesiąca. Dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na Msze św. Po Mszy św. będzie konferencja dla młodzieży.

10. W I sobotę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30. Zaraz po wystawieniu będą prowadzone rozważania pierwszo sobotnie. Msza Święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi i zelżywości będzie odprawiona o godz. 9.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

11. W sobotę kapłani odwiedzą swoich chory z Najświętszym Sakramentem.

12.  W Przyszłą niedzielę, I Niedziela miesiąca. Z tej to okazji Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej.

Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy Świętej o godz. 13:00.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Nowy numer naszej gazety parafialnej Głos św. Mikołaja, Dla Dzieci świat misyjny.

 

14. W tym tygodniu w czwartek będzie zdemontowany pierwszy witraż do renowacji.