Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w Niedzielę Dobrego Pasterza  07.05.2017r.

1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca, Adoracji Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy Świętej o godz. 13:00. W tym tygodniu naszym modlitwom polecamy sprawy powołań kapłańskich, dziękując Bogu za kapłanów pracujących i wywodzących się oraz alumnów naszej parafii.

2. Rada parafialna na remont naszego kościoła tydzień temu zebrała ofiarę 8040zł. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- poniedziałek św. Stanisława bpa i męczennika – Głównego Patrona Polski i naszej Świdnickiej diecezji (w katedrze świdnickiej świecenia diakonatu o godz. 9.00). W tym dniu odbędzie się pogrzeb w miejscowości Latowice k/ Ostrowa Wlkp.
 śp.  Edwarda Panewskiego ojca ks. Stanisława – proboszcza z Mokrzeszowa.

- sobotę – 100 rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej – w katedrze świdnickiej, uroczysta koronacja obrazu MB Świdnickiej o godz. 11.00. Chętne osoby na wyjazd proszone są o zapisy w zakrystii.

4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny przed wystawionym  Najświętszym Sakramentem, które jest sprawowane w naszej świątyni o godz. 17:30. Nabożeństwo pod Krzyżem Jubileuszowym o godz. 20.00. Przypominamy, że uczestnictwo w Nabożeństwie Majowym jest obowiązkowe dla dzieci komunijnych, z rocznicy I komunii św., młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

5. We wtorek prosimy o przybycie dzieci wraz z rodzicami, które w zeszłym roku uczestniczyły w I-ej komunii św., na nabożeństwo majowe, Mszę św. i po niej na spotkanie.

6.  W środę, dzieci I-komunijne wraz z rodzicami przybędą na Mszę św. wieczorną, podczas której zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.

7. Zachęcamy do zapisywania intencji  na nabożeństwo fatimskie,  które zostaną odczytane na pierwszym w tym  roku nabożeństwie w  najbliższą sobotę 13 maja 2017r. Już dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Fatimskie w tym roku, które przypadnie w 100 rocznicę objawień.  W tym dniu Msza odbędzie się nie o godz. 18:00 lecz o 17:00. Po tej Mszy wyruszymy procesją z Figurką Matki Bożej ulicami naszego miasta, do wszystkich parafii. Od nas pójdziemy do parafii św. Piotra
i Pawła, następnie do św. Alberta, stamtąd do św. Franciszka i zakończymy w parafii NMP Królowej Polski, na Cierniach. Prosimy zabrać ze sobą śpiewniki i świece. Będzie możliwość powrotu autobusem miejskim z Cierni godz.. 22.04

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Głos św. Mikołaj -nowy numer. Misje Dzisiaj.

9. Pragniemy poinformować, iż z powodu braku chętnych do udziału w pielgrzymowaniu do Wilna, pielgrzymka została odwołana.

10. Wspólnota „Dzieci Żyjącego Boga” przy naszej parafii organizuje wyjazd na XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym  na JASNEJ GÓRZE w dniu 20.05.2017. Koszt 60 zł . Zapisy u ks. Grzegorza.

11. Duszpasterstwo Młodzieży JERUZALEM zaprasza młodzież młodszą i starszą na wspólny wyjazd do LEDNICY na XXI spotkania młodych Lednica 2000 pod hasłem „Idź i kochaj” w dniu 03.06.20017r/. Koszt wyjazdu 70 zł.  Zapisy u ks. Grzegorza.

12. W dniu wczorajszym 3 naszych lektorów otrzymanych promocję lektorską;  Michał, Mazur, Oktawian Pilarski oraz Marcin Jóźwiak i trzech lektorów otrzymało promocję na ceremoniarza; Wojciech Kargol, Paweł Kowalczuk, i Filip Brzeziak. Nowym lektorom i ceremoniarzom gratulujemy awansu i życzymy wytrwałości, gorliwości w wypełnianiu swoich nowych funkcji liturgicznych.