Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w święto Przemienienia Pańskiego

1. W dniu dzisiejszym w ramach I-ej niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy św. adoracja najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 – zmiana tajemnic żywego różańca.

2. W modlitwie naszej chciejmy pamiętać  o pielgrzymach zdążających na jasną Gorę. Do środy włącznie po wieczornej Mszy św. modlitwa w ramach duchowego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani.

3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 – nowenna do św. Józefa.

4. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy 9 sierpnia o północy, aby wraz  z pielgrzymami wejść na Jasną Górę koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

5. W środę w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w kaplicy cudownego obrazu     o godz. 9.00  J.EK. ks. bpa Ignacego Dec będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. na zakończenie 14 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

6. Również w  środę w naszym Kościele o godz. 9.00 i 18.00 odprawiana jest nowenna   ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.  W przyszłą niedzielę na Mszę św. i procesję fatimską zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18.00. Intencje za żywych i zmarłych można zamawiać   w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypada:

We wtorek – wspomnienie św. Dominika

W środę – święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy

W czwartek – święto św. Wawrzyńca

W piątek – wspomnienie św. Klary.

9. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Głos św. Mikołaja”.

10. Tydzień temu członkowie rady parafialnej zebrali 14920zł. na potrzeby remontowe naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.W tym tygodniu były prowadzone prace, przy nowym dachu nad kotłownią bo stary spróchniał i przeciekał. Podobnie będziemy musieli połatać zadaszenie  przed wejściem do kościoła.

12.I Festyn parafialny planujemy 9 września 2017r  w sobotę w Parku miejskim  od godz. 14.00 do 22.00. Zapraszamy chętne osoby do przygotowania festynu na spotkanie organizacyjne w czwartek na godz. 19.00 na plebanię. Prosimy o składanie fantów na loterię na plebanię lub do zakrystii