Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w XXVI niedzielę zwykłą

1. W dniu dzisiejszym, na zakończenie Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.  Po Mszy św. o godz. 13.00 – zmiana tajemnic żywego różańca.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 – na pierwsze nabożeństwo różańcowe. Dla dzieci są przygotowane plansze i obrazki.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypada: – I czwartek miesiąca – Po Mszy św. okazja do uczczenia Relikwii św. Jana Pawła II.

 - I piątek miesiąca – okazja do przyjęcia sakramentu pokuty, od godz. 17.00.  Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania, dla wszystkich klas o godz. 19.00.

 - I sobota miesiąca – o godz. 7.30 – adoracja najść. Sakramentu zakończona Mszą św. w intencji wynagrodzenia niepokalanemu sercu Maryi. Po Mszy św. procesja z figurą MB Fatimskiej wokół Kościoła.

5. W I sobotę miesiąca kapłani udadzą się z wizytą duszpasterską do chorych.

·  godz. 9.00 – wyjazd na modlitwę „Różaniec do granic” do Mieroszowa. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy w zakrystii.

·  w sobotę 7 października organizowany jest wyjazd na spotkanie modlitewne członków żywego różańca do sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie Śl. o godz. 8.00. zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, pragniemy się udać do na uroczystości dziękczynne za dar peregrynacji figury fatimskiej w Diecezji Świdnickiej. Rozpoczną się o godz. 16.30 przy kościele św. Andrzeja w Świdnicy, skąd wyruszy procesja różańcowa do Katedry świdnickiej na uroczystą Eucharystię, pod przewodnictwem J. E ks. bp Ignacego Deca.

7. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy. Do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Głos św. Mikołaja”, oraz nowe czasopismo opisujące aktualne wydarzenia z kilku parafii naszej diecezji „w Akcji” (pierwszy egzemplarz za dobrowolną ofiarę)

8. W zeszłą niedzielę członkowie Rady parafialnej zebrali ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w kwocie - 7.000 zł. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

9. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia. Wolontariusze podzielą się z nami doświadczeniem pracy w krajach misyjnych. Będzie też możliwość wsparcia finansowego na rzecz szkoły dla osób niepełnosprawnych w Kodur, w Indiach. 

10. Również w tym dniu, o godz. 10.15 - poświęcenie różańców dzieciom I-komunijnym

10. Za tydzień będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

11.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Janusz Woźniak l. 58, Florian Janowiak l. 75. Wieczny odpoczynek….