Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w XXVII niedzielę zwykłą.

1. W całej Polsce przeżywamy dziś 17 Dzień Papieski pod hasłem – „ Idźmy naprzód z nadzieją”. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego na czele z Ks. Dyrektorem Liceum Salezjańskiego Jerzym Babiakiem z Wrocławia , którzy za chwilę wygłoszą świadectwo, przybliżające nam ich rolę w życiu Kościoła na Polskiej ziemi.. Wychodząc z Kościoła będziemy mogli ofiarą wspomóc ich dzieła misyjne jak i młodzież biednych rodzin (w ramach Dnia papieskiego)

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystośc dziękczynną za dar peregrynacji Figury fatimskiej w Diecezji Świdnickiej. Rozpoczęcie o godz. 16.30 przy Kościele pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Wałbrzyska w Świdnicy, skąd wyruszy procesja różańcowa do Katedry Świdnickiej na uroczystą Eucharystię, pod przewodnictwem J. E ks. bp Ignacego Deca.

3. Zachęcamy wszystkich do codziennego udziału w Nabożeństwie różańcowym, które jest sprawowane, każdego dnia o godz. 17.30.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św., godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu.

5. We wtorek nowenna do św. Józefa o godz. 18.00.

6. W środę nowenna do MBN Pomocy, o godz. 9.00 i 18.00. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki, na których można zapisywać intencje, które będą odczytywane podczas nabożeństwa.

7. W piątek na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki, na których można zapisywać intencje, które będą odczytywane podczas nabożeństwa.

8. W tym tygodniu wspominamy:

 

W poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka

 

W piątek – bł. Honorata Koźmińskiego

9. Zapraszamy w piątek 13-tego na ostanie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego miasta. W zakrystii przyjmujemy intencje za żywych i zmarłych.

10. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, październikowy numer Głosu św. Mikołaja, dla dzieci – Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo w Akcji ( za dobrowolną ofiarę).

11. W minionym tygodniu progi wieczności przekroczyli: Sławomir Grzesik l. 67 i

Jerzy Nieduziak l. 79 . Wieczny odpoczynek……