Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w III niedzielę Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym przypada I niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic żywego różańca.

2. Członkowie Rady parafialnej tydzień temu zebrali ofiarę 6870zł. na potrzeby remontowe naszego Kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. Na Misje św. Ad Gentes zebraliśmy ofiarę - 320zł.

4. Przed kościołem rodzice wraz z ministrantami i dziećmi ze scholii zbierają dzisiaj ofiary na organizowaną wycieczkę w maju do Warszawy

5. W dniu dzisiejszym nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

6. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

7. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Bractwo św. Józefa i wszystkich chętnych kandydatów do wstąpienia do Bractwa na spotkanie na plebanię

7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.30 dla dorosłych. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa z udziałem wszystkich dzieci (I komunijnych, rocznicowych i starszych klas), młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i Rodziców.

8. W piątek na wikarówce o godz. 16.00 – egzamin dla trzecich klas gimnazjalnych, przed bierzmowaniem.

9. Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp. Ignacy Dec, 9 kwietnia 2018r. w poniedziałek godz. 17.00

10. W przyszłą niedzielę pracownicy Poczty Polskiej w naszym Kościele ustawią stoisko, przy którym będziemy mogli nabyć kartki świąteczne, znaczki, wszelkie dekoracje świąteczne oraz paschaliki.

11. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gość Niedzielny , Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Gazeta parafialna Głos Św. Mikołaja, Gazeta diecezjalna W Akcji, Modlitewnik Droga Krzyżowa – Ks. A. Radeckiego w cenie 6zł. Caritas rozprowadza świece Paschaliki na stół wielkanocny – 5 zł.

12. Zakupiliśmy do naszego kościoła, dwie nowe kapy do nabożeństw; czerwoną i złotą. Nowe stuły – szt. 16. i baldachim na procesje – koszt 3100zł.

13. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od 18 marca 2018r. Poprowadzi je w tym roku ks. Wojciech Drab. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa.

14. Jest organizowana po raz pierwszy w naszym mieście Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. w naszym kościele 16 marca 2018r. o godz. 20.00. Trasa Drogi Krzyżowej i wszystkie informacje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

15.W dniu 13.03.2018r (wtorek) od godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Zdrowia przy ul. Al. Lipowych 15 odbędzie się badanie USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG Tarczycy, Nerek, Płuc, Piersi oraz echo serca. Więcej informacji w gablocie lub w przychodni.