Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

1. Dziękujemy Burmistrzowi naszego Miasta Świebodzice Panu Bogdanowi Kożuchowiczowi za pomoc w pielęgnacji Drzew wokół kościoła, dziękujemy panu Prezesowi Kacprowi Nogajczyk ZGK i pracownikom, którzy wykonali przycinkę drzew wokół kościoła.

2. Naszym Katechetom; ks. Piotrowi Ochońskiemu i Pani Elwirze Kirklo-Rusek  składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, młodzieży za okazaną wiarę a rodzicom za pomoc w organizacji. Dziękujemy za przystrojenie kościoła Pani Wandzie Muszyńskiej za oprawę Liturgiczną Scholii parafialnej pod przewodnictwem Ks. Artura Merholca i liturgicznej służbie ołtarza.

3. Nasz kleryk Tomasz Kowalczuk ma przyjąć w diecezji świdnickiej  święcenia diakonatu. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektorat wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) który można składać na podwórku plebanii do 19 kwietnia 2018r. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz inne projekty misyjne realizowane przez Kościół w Polsce i na całym świecie

5. Zapraszamy na  Adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

6. Zapraszamy wszystkich chętnych w poniedziałek na godz. 19.00 na pierwsze spotkanie organizacyjne na plebanii celem założenia Akcji Katolickiej w naszej parafii.

7. We wtorki odmawiamy nowennę do Św. Józefa o godz. 18.00

8. W środę Msza św. połączona z nowenną ku czci MBN Pomocy o godz. 9.00 i 18.00.

9. Na czas remontu salki na wikarówce, spotkania formacyjne dla członków odnowy  w Duchu św. będą się odbywały w budynku plebanijnym, w czwartki o godz. 18.45.

10. W piątki po Mszy św. 9.00 i 18.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia

11. Zachęcamy do czytanie katolickiej prasy. Do nabycia nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika naszej Diecezji „W Akcji”                po 1.50zł.

12. Pani Katechetka Grażyna Gorska zaprasza wszystkie Dzieci komunijne na pierwsza próbę przed I Komunią  św. na wtorek 17 kwietnia 2018r. do kościoła na godz. 16.00. Próby będą się odbywały co tydzień wtorki i czwartki w kościele o godz. 16.00 z wyjątkiem przerwy szkolnej w maju.

13.I Komunia święta Dzieci odbędzie się w naszej parafii 27.05.2018r o godz. 9.45

14. Rocznica I Komunii świętej odprawiona zostanie dnia 3.06.2018r. o godz. 11.30

15.Jest organizowana Pielgrzymka Diecezjalna do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w dniu  2 maja 2018r. Wyjazd ze Świdnicy o godz. 7.00. koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii do 20 kwietnia.