Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. zbiorową w intencjach podziękowań i próśb za wstawiennictwem MB Fatimskiej, a po Eucharystii na różaniec połączony z procesją ulicami naszego miasta. Intencje przyjmujemy w zakrystii.

2.Każdego dnia nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Do udziału zachęcamy wszystkich parafian.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

Poniedziałek – Św. Macieja, Apostoła (święto)

Środa - Św. Andrzeja Boboli, prez.. i męcz., Patrona Polski (święto)

Niedziela - Zesłania Ducha Świętego

4. We wtorek zapraszamy osoby chętne i Radę Parafialną na spotkanie o godz. 16.45 do pomocy w organizowaniu naszej Majówki u proboszcza.

5. Rodziców Dzieci I komunijnych zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i ostanie spotkanie organizacyjne.

6. W czwartek wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. wraz   z adoracją uwielbienia o godz. 19.00.

7.  W najbliższą sobotę o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bpa  Ignacego Deca  w intencji ks. proboszcza Józefa Siemasza, który dziękuje za dar 25 - lecia święceń kapłańskich.

Po skończonej Eucharystii wszystkich parafian i gości zapraszamy do ogrodu plebanijnego na poczęstunek z kuchni wojskowej.  Nie zabraknie także występów artystycznych (ludowych), wspólną majówkę poprowadzi Zespół „Podzamek Boys”. Prosimy o upieczenie i przynoszenie ciast na plebanie.

8. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Niedziela, Gość Niedzielny i majowy numer Głosu św. Mikołaja.

9. Grupa modlitewno - pielgrzymkowa wraz z księdzem Piotrem organizują pielgrzymkę do Rychwałdu – sanktuarium ziemi żywieckiej. Wyjazd jest planowany w dniu 9 czerwca. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Wszystkim parafianom z serca dziękujemy za modlitwę ofiarowaną w intencjach Wojciecha Przyborowskiego i Tomasza Kowalczuka, alumnów, którzy  w minionym tygodniu przyjęli świecenia diakonatu.

11. Pragniemy przypomnieć, że każdy chrześcijanin jest zobowiązany w sumieniu do zamówienia w ciągu danego roku kalendarzowego dwóch intencji mszalnych. Jedną intencje mszalną  zamawiamy za żywych, drugą za zmarłych. Chciejmy o tym pamiętać oraz przypominać innym.

12. W Gabocie jest wywieszony program wycieczki do Włoch są jeszcze wolne miejsca.