Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1.  W dniu dzisiejszym, w naszej parafii przypada uroczystość I-ej Komunii. Uroczysta Msza św. o godz. 9.45, natomiast nabożeństwo majowe o godz. 16.00 – na zakończenie nabożeństwa dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki i będą robione wspólne zdjęcia.

2.  Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci, Pani katechetce Grażynie Gorskiej, Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, Za ułożenie kwiatów Pani Wandzie Muszyńskiej.

3.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym do czwartku włącznie o godz. 17.30.

4.  Przez cały tydzień, dzieci I-komunijne będą się gromadziły na Mszy św. w ramach „Białego tygodnia”. O godz. 17.30.

5.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu.

6.  W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane, o godz. 7.30, 9.00, 10.15 – uroczysta suma  i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.15 – procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. W tym roku początek procesji  o godz. 11.00 przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do licznego udziału w Procesji. Prosimy, aby Dzieci komunijne i z Rocznicy I Komunii św. uczestniczyły w procesji  i sypały kwiaty.

7.  Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. w ramach Oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia  na zakończenie Eucharystii wieczornej będzie odprawiana procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem do zakończenia Oktawy Bożego Ciała.

8.  Od piątku rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. będzie odprawiane nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego.

9.  W piątek spowiedź św. o godz. 16.00 dla Dzieci z Rocznicy I Komunii św. i ich rodziców i Chrzestnych, od godz. 17.00 dla wszystkich wiernych.

10. W I sobotę  miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30. o godz. 9.00 Msza św. wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z procesją figury Fatimskiej wokół kościoła. Kapłani odwiedzą chorych z najświętszym sakramentem.

11. Z okazji Dnia Dziecka w imieniu Pana Burmistrza Bogdana Kożuchowicza zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i starszych na Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie w Rynku o godz. 13.15 następnie przemarsz do Parku Miejskiego gdzie będą przygotowane wspaniałe atrakcje i zabawa.

12.  Za tydzień w Niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.30.

13.  Zwracamy się z prośbą do osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Rychwałdu, a jeszcze nie podały swoich danych. Do dnia 1 czerwca potrzebujemy te  dane wraz z opłatą. W przeciwnym razie będziemy musieli osoby które się nie zgłoszą skreślić  listy ze względu na sporą liczbę osób oczekujących  na liście rezerwowej.

14. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Obok stałych czasopism możemy nabyć czerwcowy numer Głosu św. Mikołaja.

15. Członkowie Rady parafialnej zbierają dziś ofiary na potrzeby remontowe naszego Kościoła. Za każdy dar serca dziękujemy.