Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą

1. W dniu dzisiejszym na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Wychodząc z Kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.  O godz. 11.30 Msza św. z udziałem dzieci, które w minionym roku po raz pierwszy uczestniczyły w pełni we Mszy św.

3. Po Mszy św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną.

4. Tydzień temu Rada parafialna na remont kościoła zebrała ofiarę 4010zł. Z okazji Jubileuszu 25-lecia Ks. proboszcza Józefa zebrano na nowe tynki do kościoła 3500zł. Rodzice Dzieci I Komunijnych na remont kościoła przekazali 5670zł. Rodzice Dzieci z Rocznicy I Komunii św.  złożyli na remont kościoła 500zł. Młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania złożyła 500 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy naszym parafianom, że jest już czynna ubikacja przy kościele, klucz  u pana kościelnego zakrystii.

5. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie ziół i kwiatów.

6. W poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej (Bierzmowanie w parafii Dobromierz)

7. W najbliższy czwartek w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej  i zakończenia Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na wykład Ks. dr Arkadiusza Chwastyka (Oficjała Sądu Duchownego w Świdnicy) pt. "Życie w kościele po rozwodzie"

8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę  Niepokalanego Serca Maryi

9. W sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Rychwałdu o godz. 5.00. zbieramy się na przystanku przy ul. Piłsudskiego.

10. Już teraz pragniemy poinformować, że w dniu 8 września 2018 będziemy organizować II parafialny Letni Festyn u Mikołaja. Zwracamy się z prośbą  o przynoszenie odpowiednich  fantów, takich które będą przydatne do loterii fantowej.

11. Ostatnio zakupiono do kościoła dwie głębokie pateny i nowy Mszał wraz z kanonami do sprawowania Eucharystii. Odnowiono 4 lichtarze na ołtarze na sumę 2700zł.

12. Zamontowano nowy system dzwonów na wieży naszego kościoła na sumę 5600zł.