Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w XVII Niedzielę zwykłą, 29.07.2018r

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców z poświeceniem pojazdów samochodowych (ofiara złożona przy poświęceniu przeznaczona jest na potrzeby misjonarzy)

2. Dziś również przed kościołem Rada Parafialna zbiera ofiary na remont naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

Wtorek – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. (wsp. obow.)

Środa – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK (wsp. obow. )

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca .

W I Czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakr. Modlimy   się o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W I Sobotę miesiąca – od 7.30 Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zniewagi i zelżywości   z procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

W I Niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na sumie o godz. 13.00

4. We wtorek o godz. 9.00 uroczysta Msza św. w Katedrze Świdnickiej na rozpoczęcie XV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Z naszej parafii wyruszy 10 osób. Pielgrzymów duchowych zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwa pielgrzymkowe w dniach od 1 do 9 sierpnia. Jeżeli wśród młodzieży są osoby, które pragną w pielgrzymce, a poważne kłopoty finansowe uniemożliwiają im udział. Prosimy o indywidualne zgłaszanie się do księdza proboszcza. Z serca dziękujemy ofiarodawcy, który zechciał pokryć te koszty.                                                                                                                        

5. Prosimy o przynoszenie do zakrystii fantów na loterię fantową, która odbędzie się podczas naszego II-go Festynu Parafialnego - „u św. Mikołaja”, w Parku Miejskim  w Świebodzicach, dnia 8 września 2018r. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont naszego kościoła.

6. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Do nabycia są: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowego numeru naszej parafialnej gazety „Głos św. Mikołaja”.

7.  Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli  i nadchodzącego tygodnia , a pielgrzymom wyruszającym na pątniczy trudny szlak wielu sił fizycznych , pięknej pogody i życzliwości spotykanych w drodze ludzi,

8.  Co tydzień mamy awarię w toalecie spowodowaną wrzucaniem pampersów do ubikacji. Prosimy o niewrzucanie pampersów do ubikacji tylko do kosza.

9. W tym tygodniu do Wieczności odeszli:+Jadwiga Gulak, +Ewa Ceranka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie......