Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie w XVIII niedzielę zwykłą

1. W dniu dzisiejszym na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji I-ej niedzieli miesiąca. Natomiast po Mszy św. o  godz. 13.00 – zmiana tajemnic żywego różańca.

2. Od poniedziałku do czwartku włącznie, zapraszamy do modlitwy na zakończenie Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 w ramach duchowego pielgrzymowania w łączności z pielgrzymami 15 pieszej pielgrzymki świdnickiej do Częstochowy. Wyjątkowo w czwartek  w dniu zakończenia pielgrzymki, zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe, połączone z radosnym śpiewem hymnu Magnificat.

3.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego

W środę – wspomnienie św. Dominika

W czwartek  - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

W piątek – święto św. Wawrzyńca

W sobotę – wspomnienie św. Klary

4.  Pragniemy podziękować naszym parafianom za przynoszone fanty, których  w dalszym ciągle nam potrzeba, w celu przeprowadzenia loterii losowej podczas tegorocznego Festynu Parafialnego. Dlatego ośmielamy się prosić o kolejne.

5.  W minioną niedzielę członkowie rady parafialnej zebrali ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła, w kwocie 8.400. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.  Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy. Obok stałych czasopism, zachęcamy do nabycia naszej parafialnej gazetki Głosu św. Mikołaja (możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów, autorstwa naszych parafian, oraz zaznajomić się z grafikiem intencji mszalnych na miesiąc sierpień.)

7.  W poniedziałek 13 sierpnia w naszym Kościele zostanie odprawiona kolejna Msza św. w intencjach zbiorowych ku czci MB Fatimskiej. Intencje za żywych i zmarłych przyjmujemy w zakrystii.

8. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest czasem modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Genowefa Kowalczyki + Jadwiga Ciepła..