Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Świebodzice, 23.10.2016r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

1. Dzisiaj  wystąpi na Mszy św. o godz. 11.30. Teatr ze sztuką pt. Wojciechowe Ślady” w wykonaniu aktorów Teatru Lyliam S. z Wałbrzycha   z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

2. W tym tygodniu Kościół wspomina:

piątek - Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (święto).

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie do końca października na godz. 17:30.

4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Józefa o godz. 18:00.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9:00 i 17:30.

6. W Środę na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy grupę Pielgrzymkową po Mszy będzie spotkanie na wikarówce

7.  W przyszłą niedzielę – jako ostatnią miesiąca, nasza Rada parafia na, po każdej Mszy   Świętej będzie zbierała ofiary w kopertach na remont naszej świątyni.

8. Zapraszamy w piątek na godz. 19.45 na plebanie całą Radę Parafialną i wszystkich kandydatów zgłoszonych do Rady przez naszych parafian.

9. We wtorek 1 listopada  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu zostaną odprawione za dusze zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym, że nie będzie Mszy Św. u nas w świątyni o godz. 13:00. Msza Św. o tej godzinie zostanie odprawiona na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Bezpośrednio po Mszy Świętej procesja po cmentarzu.

10. Msza Święta na cmentarzu przy ulicy Kamiennogórskiej o godz. 14:00, także z procesją bezpośrednio po Mszy Świętej. Osoby, które będą chciały poświęcić nagrobki i pomniki swoich bliskich będą to mogły uczynić po procesji, jaka będzie miała miejsce na cmentarzu, wtedy zgłaszamy się do kapłana, który będzie w pobliżu kaplicy cmentarnej. Mszy Świętej o godz. 18:00 w tym dniu u nas w kościele nie będzie.

11. Informujemy, że można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, które są wyłożone na  bocznych ołtarzach. Prosimy, aby czytelnie wypisywać imiona zmarłych, które będą odczytane według daty umieszczonej na wypominkach. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyznaczoną na kartkach wypominkowych i w tym dniu zapraszamy na modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe wraz z ofiarami prosimy składać do skarbony przy bocznym ołtarzu.

12. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od środy (2 listopada) i będą trwać codziennie, do 21 listopada o godz. 17:30.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela. Są do nabycia Kalendarze Misyjne – cena 6zł. Kalendarz parafialny – cena 5 zł.

14. Zachęcamy naszych parafian do skorzystania z Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014-2020” Caritas Diecezji Świdnickiej.