Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek przed kościołem jako wsparcie młodzieży wyjeżdżającej z naszej Diecezji Świdnickiej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

2. Pod chórem rodzice dzieci ze scholii i ministrantów sprzedają przygotowane stroiki . Dochód przeznaczony będzie na wycieczkę dla dzieci w maju.

3. Dziękujemy wszystkim parafianom za uczestnictwo w Rekolekcjach Adwentowych, które prowadził  O. Zachariasza Jerzego Kowalskiego OFM z Góry Anny z Diecezji Opolskiej, za uczestnictwo w uroczystości odpustowej ku czci św. Mikołaja patrona naszej wspólnoty parafialnej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za upieczone ciasta i pomoc na plebani. Dziękujemy św. Mikołajowi, że przyszedł do naszych dzieci.

4. Dziękujemy wikariuszowi Ks. Arturowi Merholc i Pani katechetce Grażynie Gorskiej za realizację programu pt. „Wszyscy jesteśmy mikołajami”. Dzieci przygotowały śpiew o Św. Mikołaju. Wykonały prace plastyczne, które możemy obejrzeć w kościele, otrzymały paczki i upominki. Zostały poczęstowane ciepłą herbatą i ciastem dziękuję za pomoc Akcji Katolickiej i Radzie parafialnej.

5. Zapraszamy od poniedziałku do piątku; dzieci młodzież i starszych z lampionami na godz. 18.00 na Roraty.

6. Zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W tym tygodniu wspominamy;

Czwartek – Św. Łucji, dz. i męcz. (wsp. obow.)

Piątek – Św. Jana od Krzyża, prez.. i dK (wsp. obow.)

8. Ze względu na trwający sezon grzewczy uprasza się wszystkich parafian o dopilnowanie by drzwi Kościoła były zamykane.

9. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Kalendarz parafialny na rok 2019 – w cenie 5 zł.

10. Caritas naszej Diecezji Świdnickiej rozprowadza Świece Wigilijne; małe po 5zł. a duże po 12zł. Organizuje również zbiórkę butów używanych – można je przynosić na plebanię. MOPS wydaje skierowania na pomoc żywnościową dla najuboższych, która będzie realizowana przez Caritas Polska.

11. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Kościół na Wschodzie.