Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa

1. Wspominając Świętą Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryję i Józefa pragniemy w dniu dzisiejszym otoczyć modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, które tworzą domowy kościół i gdzie przekazywana jest dzieciom i całemu młodemu pokoleniu wiara chrześcijańska.

2. Rada parafialna zbiera dzisiaj ofiary na remont naszego kościoła parafialnego.  Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Prace ostatnio wykonane to centralne ogrzewanie na drugiej połowie kościoła. Koszt całości prac 20.970,00 zł. Otynkowano nawę kościoła tynkiem renowacyjnym, zapłacono 20 tys. zł. dług do  zapłacenia 35 tys.

3. W poniedziałek 31.12.2018r zapraszamy na Msze św. dziękczynną na godz.18.00. Chciejmy wszyscy podziękować Panu Bogu za wszelkie Łaski jakimi w minionym roku nas obdarował. Nie będzie godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

4. Odnowa w Duchu św. zaprasza o północy na Mszę św. na przywitanie Nowego Roku Pańskiego 2019. O 23.30 rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 24.00 – Msza św. Noworoczna.

5. W Nowy Rok 1.01.2019r (Wtorek) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – porządek Mszy św. jest następujący, godz. 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00.

6. W środę przeżywamy wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza  z Nazjanzu, bpów i dK (wsp.obow).  

7. W I czwartek miesiąca modlimy się o powalania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

9. W I sobotę miesiąca Adoracja Najśw. Sakr. Od godz. 7.30. O godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zniewagi i zelżywości z procesją Figury Fatimskiej wokół kościoła.  

10.  Zachęcamy doczytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Nowy numer gazety parafialnej Głos św. Mikołaj (zamieszczone intencje mszalne, plan kolędy)             11.  W przyszłą  niedzielę będziemy przezywać Uroczystość  Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Poświęcenie Kredy, kadzidła i wody. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się tradycyjnie w Rynku o godz. 14.00. i przejdziemy orszakiem do Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Świdnickiej nr 13. Prosimy parafian o upieczenie ciasta i dostarczenie na plebanie do przyszłej niedzieli do godz. 12.00.  Kolorem przewodnim dla naszych parafian – to kolor czerwony.