Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Adwentu. Po każdej Mszy Świętej nasza Rada Parafialna będzie zbierała ofiary w kopertach, na ogrzewanie elektryczne świątyni. Za gest dobroci i życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać! Trwają również nauki przedmałżeńskie w naszej parafii. Odbywają się w soboty i niedziele po Mszy Świętej wieczornej, na wikarówce.

2. Dziękujemy wszystkim Grupom modlitewnym i wiernym naszej parafii, którzy przybyli  na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek do naszego kościoła.                                          

3. W tym tygodniu Kościół wspomina:

        - środa - Św. Andrzeja, Apostoła (święto);

        - sobota- Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. Roratnią, na  godz. 18:00 w czasie której, będą brały czynny udział, a po Mszy Św. tak jak w ubiegłym roku będą losowane nagrody i Dzieciątko Jezus z nosidełkiem oraz otrzymają obrazki, które będą wklejać na specjalną planszę. Bardzo prosimy rodziców, aby włączyli się i dali przez to okazję dzieciom do uczestnictwa w roratach. Na roraty przychodzimy z lampionami  i serduszkami z dobrymi uczynkami.

5. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18:00, a po niej na nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich.

6. W piątek przypada I piątek miesiąca spowiedź święta rozpocznie się od godz.17:00.

7. W sobotę zapraszamy wszystkich wiernych na adorację o godz. 7:30; z racji I soboty miesiąca, a po niej na Mszę św. o godz. 9:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie obelgi. Po Mszy św. procesja z Figurą M.B. wokół kościoła.

8. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem.

9. Od dzisiaj w zakrystii rozprowadzamy świece Caritas na stół wigilijny w ramach akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"; świeca duża - 12 zł, mała - 5 zł.

10. W zakrystii lub u ministrantów można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2016 rok, w cenie 5 zł. Wszystkie ofiary składane za kalendarze są przeznaczone na tzw. fundusz ministrancki. Gazetka parafialna "Głos św. Mikołaja" - 3zł. Za gest dobroci i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg zapłać!

11. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca bezpośrednio po Mszy św. o godz. 13:00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 14:00 do 18:00.

12. Za tydzień, we wtorek 6.12.2016r. obchodzimy uroczystość św. Mikołaja w naszej   Parafii. Jest to odpust parafialny. Uroczysta suma w tym dniu o godz. 18:00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – Biskup Świdnicki. Na zakończenie Mszy św. spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Prosimy rodziców, aby pomogli św. Mikołajowi przygotować paczki dla swoich dzieci (podpisane składamy w zakrystii)

 13. W imieniu Miejskiego Domu Kultury zapraszamy wszystkich chętnych w dniu 2 grudnia  2016r. na godzina 18:00 do Miejskiego Domu Kultury na koncert piosenek "Anny German" w wykonaniu artystek z Uzbekistanu. Wstęp wolny.