Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Bogu niech będą dzięki za te Świata Zmartwychwstania Pańskiego. Kochani parafianie dziękuję za Waszą obecność i wspólna modlitwę podczas całego Triduum Paschalnego, a także moim współbraciom w kapłaństwie: ks. Dariuszowi i ks. Damianowi.

Wyrażamy szczególne podziękowanie za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu panu Tomaszowi Bandurka i Andrzejowi Nowakowskiemu. Dziękujemy panom: Janowi, Tadeuszowi, Markowi i Tomaszowi za pełnienie posługi przy Ołtarzu Pańskim. Panom: Elżbiecie i Magdalenie za oprawę liturgiczną Słowa Bożego. Pani Wandzie Muszyńskiej za codzienną troskę o ołtarze, kwiaty oraz paniom: Teresie, Zofii i Marii za dbanie o czystość w kościele. Panom: Mirosławowi Ćwieląg i Krzysztofowi Sztebel za zawieszenie reklamy multimedialnej przed kościołem, a także panu Józefowi Droździakowi – naszemu organiście.

Dziękujemy także wszystkim parafianom za okazaną wszelką pomoc, wsparcie i wyrozumiałość w tym trudzie codzienności.

Od Wielkiego Piątku odmawiamy wspólnie nowennę do Miłosierdzia Bożego przed wieczorną Eucharystią.

W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – ofiary przeznaczona w tym dniu na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.

W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży, Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik diecezjalny „wAkcji” oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty i światło do Bożego Grobu zebrano kwotę 575 zł. Panu Januszowi Kościukiewicz za ofiarowane kalie. Zakupiono grotę Bożego Grobu – koszt 1500 zł. oraz hortensje do kościoła na kwotę 875 zł.

W zakrystii do nabycia jest cegiełka (w formie słodyczy) na remont posadzki naszego kościoła w kwocie 20 zł.

Informujemy naszych parafian, że istnieje możliwość uczestniczenia codziennie w Eucharystii za pomocą Internetu. Należy wejść na parafialną stronę (http://www.swmikolajswiebodzice.pl) i kliknąć w zakładkę Msze Święte na żywo.