Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w jakimkolwiek kościele lub kaplicy w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówienie przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum) „Ojcze nasz”, „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, Ufam Tobie”).

Przypominamy, że na terytorium Polski jest codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum).

W dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo Eucharystyczne do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa oraz w intencji misji świętych w naszej parafii.

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Tego dnia ksiądz nominat biskup Marek Mendyk kanonicznie obejmie diecezję świdnicką jako Ordynariusz – biskup diecezjalny.

W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. W tym dniu naszymi modlitwami indywidualnymi i wspólnotowymi obejmiemy księdza biskupa Marka, naszego biskupa świdnickiego w dniu jego patronalnego święta.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

Za tydzień w niedzielę prosimy o składanie ofiar na remont naszej parafii w kopertach w czasie kolekty, czyli tzw. tacy. Informujemy że można przekazać ofiary w formie przelewu bankowego na konto parafialne (69 1500 1764 1217 6006 1271 0000, tytułem darowizna na cele kultu religijnego). Za dar serca składamy wielkie Bóg zapłać.

Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o zmianie terminu I Komunii Świętej. Nowa data uroczystości Komunii Świętej to niedziela, 20 września br. o godz. 9:45.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży, Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik diecezjalny „wAkcji” oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

W zakrystii do nabycia jest cegiełka (w formie słodyczy) na remont posadzki naszego kościoła w kwocie 20 zł.

Na stoliku pod chórem oraz na ołtarzach bocznych znajdują się książeczki „Boże   Miłosierdzie”, które można zabrać do domu.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za żywych i zmarłych

Informujemy naszych parafian, gości, że istnieje możliwość uczestniczenia codziennie w Eucharystii za pomocą Internetu. Należy wejść na parafialną stronę (http://www.swmikolajswiebodzice.pl) i kliknąć w zakładkę Msze Święte na żywo.