Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego.

Dzisiaj Rada parafialna zbiera ofiary na remont naszej parafii, za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informujemy że można przekazać ofiary w formie przelewu bankowego na konto parafialne (69 1500 1764 1217 6006 1271 0000, tytułem darowizna na cele kultu religijnego).

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa oraz w intencji misji świętych w naszej parafii, które odbędą się w dniach od 8 do 16 maja 2021 roku.

W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w piątek od godz. 17:00 do godz. 18:00. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30, następnie Eucharystia oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Tego dnia nie ma odwiedzin chorych ze względu na trwającą sytuację w świecie i w Polsce.

W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 11:30 i 18:00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 13:00 zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży, Niedziela, Gość Niedzielny oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

W zakrystii do nabycia jest cegiełka (w formie słodyczy) na remont posadzki naszego kościoła w kwocie 20 zł.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za żywych i zmarłych.