Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W dniu wczorajszym w Katedrze Świdnickiej, pięciu diakonów naszego świdnickiego seminarium przyjęło z rąk księdza biskupa Marka święcenia prezbiteriatu. Bogu niech będą dzięki za nowo wyświęconych kapłanów, otoczmy ich naszą modlitwą.

Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30 na Nabożeństwo ku Jej czci połączone z Nowenną do Ducha Świętego.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii, godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i misji świętych w naszej parafii.

We wtorek przypada dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Rozpoczęcie Adoracji po Eucharystii o godz. 9:00 i zakończenie o godz. 18:00. Prosimy, aby adorację poprowadziły w kościele według programu grupy parafialne:

  9:30 Bractwo Świętego Józefa, Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej
10:30 Róża (p. Tadeusza Krzystka)
11:30 Róża (p. Anny Czubak)
12:30 Róża (p. Czesławy)
13:30 Róża (p. Hanny Isko)
14:30 Grupa modlitewno-pielgrzymkowa (koronka)
15:30 Róża (p. Wandy Muszyńskiej)
16:30 Odnowa w Duchu Świętym, Rada Parafialna, Akcja Katolicka

W piątek zapraszamy radę parafialną na spotkanie o godz. 19.00 na plebanii.

W sobotę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci Żyjącego Boga”, zaprasza na Mszę świętą w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 19:00. Po Eucharystii odbędzie się wspólna modlitwa wraz z Maryją, naszą Matką w duchu dziękczynienia i uwielbienia Boga, prosząc o dary Ducha Świętego dla całej wspólnoty Kościoła.

Za tydzień w niedzielę rada Parafialna będzie zbierała ofiary na remont naszej parafii. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Filipa Nereusza, prezbitera, w piątek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewice, a w niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W naszej parafii trwają nauki przedmałżeńskie, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wikarówkę, w sobotę o godz. 19:00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

W zakrystii do nabycia jest cegiełka (w formie słodyczy) na remont posadzki naszego kościoła w kwocie 20 zł.

Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godz. od 16:00 do 17:00 oraz w soboty od godz. 10:00 do 12:00.

Informujemy że można przekazać ofiary w formie przelewu bankowego na konto parafialne (69 1500 1764 1217 6006 1271 0000, tytułem darowizna na cele kultu religijnego).

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za żywych i zmarłych.