Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Witamy z wielką radością diakona Grzegorza Wołacha (naszego parafianina) oraz ks. Mateusza Grzegorczyka (neoprezbitera) w naszej wspólnocie parafialnej. Ksiądz Mateusz ubogaca nas dzisiaj Słowem Bożym i po każdej Eucharystii udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

Rada parafialna przy wyjściu z kościoła zbiera dzisiaj ofiary na remont naszej parafii. Od 6 lipca br. planujemy rozpocząć remont kapitalny posadzki w kościele.

W poniedziałek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny i wizytacja kanoniczna w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach. Taca w tym dniu (tzw. Świętopietrze) przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej. Po wieczornej Mszy Świętej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:  I czwartek miesiąca – po wieczornej Eucharystii nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II;  I piątek  miesiąca -  po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz błogosławieństwo relikwiami Świętego Ojca Pio. W tym dniu obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła. Okazja do spowiedzi I-piątkowej od godz. 17:00 do godz. 18:00;  I sobota miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30, o godz. 9:00 Eucharystia w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z procesją figury Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Jak co miesiąc kapłani odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem;  I niedziela miesiąca  - adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej i zmiana Tajemnic Żywego Różańca na sumie o godz. 13:00.

W sobotę o godz. 12:00 w Katedrze Świdnickiej odbędzie się Eucharystia dziękczynna za posługę księdza biskupa Ignacego Deca w naszej Diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Za tydzień w niedzielę o godz. 11:30 odbędzie się Msza Święta w intencji księdza Grzegorza Bandy – naszego nowego wikariusza, który udzieli po Eucharystii błogosławieństwa prymicyjnego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.