Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Eucharystii. Na sumie o godz. 13:00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Również dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W ubiegłą niedzielę rada parafialna zbierała ofiary na remont naszej parafii. Złożono ofiary na kwotę 6 400 zł., na konto parafialne wpłacono 1 080 zł.

Przez cały tydzień, do 9 sierpnia br., codziennie po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkania pielgrzymkowe jako duchowi uczestnicy XVII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na cotygodniową, godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do naszego Patrona – Świętego Mikołaja – o godz. 17:30, po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Eucharystii wieczornej, a na zakończenie błogosławieństwo relikwiami Świętego Ojca Pio. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00 do godz. 18:00.

W tym tygodniu patronuje nam: we wtorek, 4 VIII, św. Jan Maria Vianney, patron proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę, w tym za naszego księdza proboszcza Józefa; w czwartek, 6 VIII, przypada święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę, 8 VIII, św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej odbędzie się 9 sierpnia br. Wyjazd o godz. 1:30 z przystanku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Świebodzicach. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł. (do poniedziałku prosimy o dokonanie wpłaty i podpisaniu polisy ubezpieczeniowej w zakrystii.).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

Intencje zbiorowe za żywych i zmarłych na Eucharystie fatimską można zamawiać w zakrystii.

Informujemy, że w związku ze zbliżającą się uroczystością I Komunii Świętej w naszej parafii (30 sierpnia 2020 r.), rozpoczęcie prac remontowych w naszym kościele zostało przesunięte na wrzesień.

W niedzielę 6 września 2020, planujemy zorganizować na placu przy plebanii „IV Festyn Parafialny”. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont naszego kościoła. Prosimy o przynoszenie do zakrystii fantów (nowych rzeczy) na loterię fantową, która będzie przeprowadzona podczas tej imprezy.

Przypominamy, że zgodnie za wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, w czasie Eucharystii oraz nabożeństw w kościele należy mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub przyłbicą.

Parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego rozpoczynającego się tygodnia.

INFORMACJA OD PRZEWODNIKA GRUPY 5 ŚWIĘTEGO OJCA PIO

Trwa XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasna Górę, podczas której przedstawiciele kapłanów i służb porządkowych niosą intencje całej naszej diecezji. Wszyscy jesteście zaproszeni do pielgrzymowania duchowego i wsparcia modlitewnego pieszych pielgrzymów.

Wasza parafia przynależy do grupy 5 Świętego Ojca Pio, stąd też jesteście zaproszeni na spotkania modlitewne w kościołach stacyjnych dla tejże grupy oraz dla pielgrzymów duchowych: we wtorek, 4 sierpnia o godz. 18:00 w bazylice Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu na Mszę Świętą oraz apel Maryjny pod przewodnictwem ks. bp Marka Mendyka – biskupa świdnickiego; i w sobotę, 8 sierpnia o godz. 18:00 w kościele pw. Świętego Brata Alberta w Świebodzicach na Mszę Świętą oraz apel Maryjny pod przewodnictwem ks. bp Ignacego Deca – biskupa seniora diecezji świdnickiej.

Zapraszam wszystkich parafian na wspólną modlitwę.

ks. Krzysztof Papierz