Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na cotygodniową, godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

W czwartek o godz. 18:00 Msza Święta Fatimska z procesją ulicami naszej parafii. Intencje zbiorowe za żywych i zmarłych na Eucharystie fatimską można zamawiać w zakrystii.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18:00. W samą uroczystość, czyli w sobotę Eucharystie według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 13:00 i 18:00). W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy Świętej. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Taca tego dnia przeznaczona jest na budowę i rozbudowę nowych kościołów w naszej diecezji.

W sobotę z racji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny kancelaria parafialna będzie nieczynna. Do kancelarii zapraszamy we wtorek i w czwartek w godzinach od 16:00 do 17:00.

W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek, 10 VIII, przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika; we wtorek, 11 VIII, św. Klara, dziewica; w piątek, 14 VIII, św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę 6 września 2020, planujemy zorganizować na placu przy plebanii „IV Festyn Parafialny”. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont naszego kościoła. Prosimy o przynoszenie do zakrystii fantów (nowych rzeczy) na loterię fantową, która będzie przeprowadzona podczas tej imprezy.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, w czasie Eucharystii oraz nabożeństw w kościele należy mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub przyłbicą.

Parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego rozpoczynającego się tygodnia.