Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

W POSZUKIWANIU HISTORII ŚWIEBODZIC

Po długiej przerwie spowodowanej kumulacją przeciwności losu – najpierw pandemią, następnie niesprzyjającą pogodą; mamy dla Was dobrą informację – wracamy z cyklem „W poszukiwaniu w historii Świebodzic” i tym razem robimy to przezornie, bo proponujemy Wam spotkanie pod dachem. Już w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, wszystkich pasjonatów historii Świebodzic zapraszamy do krypty Hochbergów, która mieści się w kościele pw. św. Mikołaja.

Kryptę odwiedzaliśmy już kilkukrotnie przy okazji innych spacerów, ale zawsze był to dodatek, tym razem poświęcimy jej całą „ramówkę”, a przy okazji pokażemy jeszcze nigdzie niepublikowane materiały z renowacji sarkofagu Zuzanny Jadwigi Schaffgotsch, żony Hansa Heinricha I von Hochberg.

Spotykamy się na placu Kościelnym o godz. 14:00. A komu będzie mało tajemnic i historycznych ciekawostek, tego zapraszamy na deser w postaci zwiedzania kościoła pw. św. Mikołaja. Spotkanie w krypcie to inauguracja projektu związanego z Hochbergami. Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem będzie rajd rowerowy szlakiem Księżnej Daisy – zapraszamy już dziś (wstępny termin 10 września, szczegóły wkrótce).

Dziękujemy księdzu kanonikowi Józefowi Siemasz, proboszczowi parafii pw. św Mikołaja, za możliwość zobaczenia krypty.

Organizator: Adrian Sitko, Tomasz Merchut