Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXI NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj w niedzielę (23 sierpnia br.) na godz. 18:00 na Mszę Świętą, a po niej odbędzie się ostatnie zebranie organizacyjne przed I Komunią Świętą. Obecność obowiązkowa. Natomiast od 24 do 28 sierpnia br. (od poniedziałku do piątku) w godz. od 16:00 do 17:15 odbędą się próby dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Obecność dzieci obowiązkowa w maseczkach.

Uroczystość I Komunii Świętej sprawowana będzie w niedzielę, 30 sierpnia 2020 roku, na Mszy Świętej o godz. 11:30. Eucharystia o tej godzinie zarezerwowana jest tylko dla dzieci, rodzin i zaproszonych gości przeżywających I Komunię Świętą.

Tydzień temu zebrano ofiary do puszek w kwocie 1340 zł. na pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Za okazana pomoc Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Zapraszamy dzisiaj w niedzielę o godz. 14:00 na zwiedzanie Krypty Hochbergów z przewodnikiem Adrianem Sitko i Tomaszem Merchut.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na cotygodniową, godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

Radę parafialną i wszystkie chętne osoby, które pragną się zaangażować w organizację naszego festynu parafialnego, zapraszamy w czwartek 27 sierpnia br. na  spotkanie organizacyjne na plebanii o godz. 19:00.

W sobotę 29 sierpnia 2020 roku o godz. 14:00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski na Cierniach zostania odprawiona Msza Święta dożynkowa. Po Eucharystii wystąpi Kapela Góralska ze Szczyrku.

Za tydzień w niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na remont naszej parafii. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - święto św. Bartłomieja, Apostoła; w środę - uroczystość NMP Częstochowskiej; w czwartek - św. Monikę (wsp. obow.); w piątek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (wsp. obow.); w sobotę - męczeństwo św. Jana Chrzciciela (wsp. obow.).

W niedzielę 6 września br., zapraszamy wszystkich parafian i gości na „IV Letni Festyn Parafialny u Mikołaja”. Rozpoczęcie na Placu Kościelny nr 2 przy plebani o godz. 8:30 zakończenie o godz. 18.00.

Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont naszego kościoła. Prosimy naszych parafian  o ufundowanie fantów na Zabawę fantową i prosimy gospodynie o upieczenie ciast i przyniesienie na plebanię.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc  do kościoła należy zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.