Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

W dniu dzisiejszym, w naszej parafii przypada uroczystość I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta o godz. 11:30.

Przez cały tydzień, dzieci pierwszokomunijne będą się gromadziły na Eucharystii o godz. 18:00 w ramach „Białego tygodnia”. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki i będą robione wspólne zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci, pani katechetce Grażynie Gorskiej – Kubas, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła oraz terenu wokół niego na dzisiejszą uroczystość, za ułożenie kwiatów pani Wandzie Muszyńskiej.

W dniu dzisiejszym Rada Parafialna zbiera ofiary na remont naszej parafii. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

We wtorek, 1 września, przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej, natomiast z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Tego dnia rozpoczyna się nowy rok szkolny, katechetyczny oraz formacyjny. Uroczysta Eucharystia wraz z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dla klas I, a także dla dzieci, rodziców, nauczycieli, dyrekcji i katechetów o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w piątek w godz. od 17:00 do 18:00.

W tym tygodniu wyjątkowo na cotygodniową, godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy Świętej, a nie w poniedziałek.

Coroczna zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Świdnickiej w następną niedzielę, 6 września br. (zbiórka przeniesiona z kwietniowej Niedzieli Miłosierdzia Bożego).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa po Mszy Świętej wieczornej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Po każdej Mszy Świetej błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w godz. od 17:00 do 18:00. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie po Eucharystii wieczornej, a także do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo relikwiami Świętego Ojca Pio. Pierwszosobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9:00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.

W piątek uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej uczestniczą w Eucharystii o godz. 18:00 i nabożeństwie pierwszopiątkowym, a po nim odbędzie się spotkanie w sprawie przygotowań do sakramentu bierzmowania.

W sobotę do południa w sobotę kapłani udadzą się z sakramentem chorych do seniorów naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i przybyłych gości na „IV Letni Festyn Parafialny u Mikołaja”. Rozpoczęcie na placu Kościelny nr 2 przy plebani o godz. 8:30, losowanie głównych nagród w zabawie fantowej o godz. 17:00. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont naszego kościoła. Prosimy gorąco o upieczenie ciast i przyniesienie ich na plebanię w sobotę. Prosimy nie gotować obiadów tylko przyjść na pyszną grochówkę, bigos, pierogi, grill, ciasta. Dla dzieci będzie dmuchaniec, wata i popcorn. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie fantowej, ciekawe nagrody (np. piłki skórzane do gry, Towarzystwo Lotnicze ofiarowało przelot samolotem i szybowcem nad naszą miejscowością, itd.).

W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Mikołaja. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, patronalne święto ks. wikariusza Grzegorza oraz naszego diakona Grzegorza.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.