Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXIII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian i przybyłych gości na „IV Letni Festyn Parafialny u Świętego Mikołaja”, który rozpoczyna się o godz. 8:30 na podwórko plebani. Prosimy nie gotować obiadów w domu, lecz przyjść całymi rodzinami na posiłek: grochówkę, bigos, pierogi, ciasta, kawa, herbata, grill, zabawa fantowa. O godz. 12:30 wystąpią na scenie dzieci „Czylinderki”. Dla dzieci: dmuchaniec, wata, popcorn. Od godz. 14:00 program artystyczny, a o godz. 17:00 losowanie głównych nagród w zabawie fantowej: Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach ufundowało przelot samolotem dla 3 osób, przelot szybowcem dla 1 osoby, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga – kosz słodyczy, ks. Proboszcz  - mikrofalówkę, Kopalnia Złota w Złotym Stoku – bilety wstępu, a ponadto ekspres do kawy, tablet - wyświetlacz do zdjęć, kosz słodyczy, czajnik elektryczny, krajalnica do warzyw.

Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont posadzki w naszym  kościele. Dziękujemy za upieczone ciasta.

W dniu dzisiejszym o godz. 17:30 nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Mikołaja.  Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar dla Caritas Diecezji Świdnickiej na „Dom Samotnej Matki" w Pieszycach.

Tydzień temu rada parafialna zbierała ofiary na remont naszej posadzki w kościele: 5 040 zł. Na konto parafii w sierpniu wpłynęło 760 zł. Rodzice dzieci komunijnych ofiarowali 2 100 zł. dla parafii. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

W środę zapraszamy rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej na wieczorną Eucharystię, a po niej spotkanie organizacyjne dotyczące rocznicy Komunii Świętej.

W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci Żyjącego Boga” na salce na wikarówce.

W przyszłą sobotę pierwsza zbiórka Służby Liturgicznej i kandydatów o godz. 12:00 w kościele. W szeregi Służby Liturgicznej zapraszamy również ojców i dziadków.

W sobotę, 12 września 2020 roku, jesteśmy zaproszeni do Katedry Świdnickiej na Ingres ks. bp Marka Mendyka. Uroczysta Msza Święta o godz. 11:00.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy nabożeństwo fatimskie: o godz. 17:30 nabożeństwo Maryjne, o godz. 18:00 Eucharystia z procesją fatimską ulicami miasta. Prosimy o składanie intencji fatimskich za żywych i zmarłych w zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.