Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXIV NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Tydzień temu odbył się „IV Letni Festyn Parafialny u Świętego Mikołaja”. Dochód z festynu przeznaczony jest na remont posadzki w naszym kościele. Zebrano 11 083 zł. Składamy wszystkim wielkie Bóg zapłać.

Z całego serca pragniemy podziękować za pomoc w organizacji naszego parafialnego festynu. Za dobre serce oraz wyciągnięcie pomocnej dłoni wszystkim (bez wyjątku).

W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar do puszek dla Caritas Diecezji Świdnickiej na „Dom Samotnej Matki” w Pieszycach.

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo Maryjne, o 18:00 Eucharystia z procesją fatimską ulicami miasta.

W poniedziałek przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia na Osiedlu Sudeckim, pod Krzyżem Jubileuszowym (przy ul. Świdnickiej) zostanie celebrowana Msza Święta o godz. 17:00. Po wieczornej Eucharystii w kościele parafialnym zapraszamy na cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 17:00 w salce na wikarówce.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Bractwa Świętego Józefa.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – NMP Bolesnej (wsp. obow.); w środę – Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa (wsp. obow.); w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski; w sobotę – bł. Gerharda Hirschfeldera, prezbitera i męczennika (wsp.).

W czwartek po wieczornej Eucharystii Odnowa w Duchu Świętym „Dzieci Żyjącego Boga” serdecznie zapraszają na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

W sobotę zbiórka Służby Liturgicznej o godz. 12:00 w kościele.

Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbierane będą ofiary do puszek na Katolickie Radio „Rodzina” działające w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać jubileusz 60-lecia pracy pana organisty Józefa Droździaka. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godz. 13:00, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Bałabuch – biskup pomocniczy naszej diecezji. O godz. 9:45 odbędzie się I Komunia Święta (nie ma Eucharystii o godz. 10:15). Na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.