Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy jubileusz 60-lecia pracy pana Józefa Droździaka, organisty. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godz. 13:00, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Bałabuch – biskup pomocniczy naszej diecezji. O godz. 9:45 odbędzie się I Komunia Święta (nie ma Eucharystii o godz. 10:15). Na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Po każdej Eucharystii zbierane będą ofiary do puszek na Katolickie Radio „Rodzina” działające w naszej diecezji.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie scholii dziecięcej w poniedziałek o godz. 17:00 w salce na wikarówce.

We wtorek próba dzieci do rocznicy I Komunii Świętej o godz. 16:00 w kościele. Natomiast spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 10:00.

Spotkanie Służby Liturgicznej w czwartek o godz. 17:00 w salce na wikarówce, natomiast po wieczornej Eucharystii spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci Żyjącego Boga”.

W piętek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie rady parafialnej, a o godz. 19:00 scholii parafialnej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w środę – św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera (wsp. obow.); w sobotę – Świętych męczenników Kosmy i Damiana (wsp.), patronalne święto ks. Damiana. Msza Święta odbędzie się w niedzielę o godz. 13:00.

W przyszłą niedzielę w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki oraz Rocznicę I Komunii Świętej o godz. 11:30.

Za tydzień w ostatnią niedziele miesiąca rada parafialna będzie zbierała ofiary na remont naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.

Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas grupy parafialne i organizacje katolickie: parafialna Caritas, schola dziecięca i parafialna, Służba Liturgiczna, Bractwo Świętego Józefa, Odnowa w Duchu Świętym, Grupa Modlitewno-Pielgrzymkowa, Akcja Katolicka. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy i wspólnej formacji.