Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXIX NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

W ubiegłym tygodniu odbyła się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – „żywy” pomnik św. Jana Pawła II. Zebrano 860 zł. Za wszystkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tace, które przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. W naszej parafii gościmy siostrę Annę ze Zgromadzenia Sióstr Klawerianek, która podzieliła się z nami sytuacją na misjach i opowiedziała nam o doświadczeniu misyjnym w Rwandzie. U siostry Anny można nabyć kalendarz misyjny i figurkę Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie.

W kalendarzu liturgicznym w dniu dzisiejszym (18 października) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty (jest ono zniesione ze względu na dzisiejszą niedzielę). Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

W czwartek o 17:00 zbiórka Służby Liturgicznej w salce na wikarówce.

W piątek po wieczornej Eucharystii spotkanie rady parafialnej na plebanii.

Za tydzień w ostatnią niedziele miesiąca rada parafialna będzie zbierała ofiary na remont naszej parafii.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek (20 X) – św. Jan Kanty, prezbiter; w czwartek (22 X) – św. Jan Paweł II, papież Polak, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948.

Trwają dekanalne nauki przedmałżeńskie przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach. Spotkania odbywają w soboty o godz. 19:00 w salce katechetycznej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży i miesięcznik diecezjalny "wAkcji".

Na podwórko plebanii można przywozić sprzęt elektryczny, elektroniczny i AGD w ramach corocznej zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Missio” dla misjonarzy.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.