Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przy wyjściu z kościoła jest prowadzona zbiórka do puszek ofiar na katolickie poradnie rodzinne w diecezji.

W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca - po wieczornej Eucharystii nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W środę, 6 stycznia br., Objawienie Pańskie – Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych niedzielny: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Poświęcenie kredy, kadzidła i miry po każdej Eucharystii. Taca w tym dniu przeznaczona jest dla polskich misjonarzy. O godz. 17:30 nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Mikołaja. W ramach Orszaku Trzech Króli tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą  o godz. 12:00. Po Eucharystii wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Będą sprzedawane płyty pt. „Wesołe Nutki na cały rok” z muzyką ludową po 20 zł. Każdy otrzyma korony. Zapraszamy wszystkich parafian, przybyłych gości, dzieci, młodzież i starszych do licznego udziału.

W sobotę 9 stycznia 2021 Mszą Święta o godz. 18:00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program w gablocie, na stronie parafialnej i Facebooku. Zapisy w zakrystii na czuwanie modlitewne.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas każdej Eucharystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, Głosu Świętego Mikołaja z programem odwiedzin duszpasterskich na zaproszenia. Polecamy nowy bardzo ciekawy miesięcznik pt. „Staś” dla dzieci i młodzieży po 8 zł.

Jak już informowaliśmy z uwagi na panującą pandemię, mając na względzie Wasze zdrowie drodzy parafianie, w tym roku zgodnie z wytycznymi ks. bp Marka Mendyka pragniemy odwiedzić naszych parafian, którzy sobie tego życzą i zaproszą nas do siebie. Zaproszenia można pobrać na bocznych ołtarzach i stoliku po chórem. Prosimy o składanie tych zaproszeń do skrzynki pod obrazem Jezusa Miłosiernego lub zgłoszenia drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Odwiedziny duszpasterskie, zwaną kolędą, rozpoczniemy po zakończeniu narodowej kwarantanny. Zgodnie z tradycją przygotujmy krzyż, Pismo Święte, świeczniki i wodę święconą.