Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

W dniu dzisiejszym obchodzimy XII rocznicę sakry biskupiej Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, pamiętajmy w naszych modlitwach indywidualnych o naszym Pasterzu.

Rada parafialna przy wyjściu z kościoła zbiera ofiary na remont posadzki w naszym kościele. Rozprowadzane są również cegiełki w formie słodyczy. Za każdy dar serca składamy z serca płynące "Bóg zapłać".

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami 2 lutego br. na Mszę Świętą o godz.18:00, podczas której zostaną poświęcone dzieciom świece komunijne, medaliki i krzyżyki. Rodziców prosimy, aby zakupić dzieciom krzyżyki lub medaliki. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne dotyczące uroczystości I Komunii Świętej.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe; I czwartek miesiąca - po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo o powołania kapłańskie zakonne i misyjne; I piątek miesiąca - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i rozpoczęcie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy. Osoby chętne, które zechcą  czuwać jedną godzinę w nocy przed Najświętszym Sakramentem mogą zapisywać się w zakrystii; I sobota miesiąca - wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie grzechy i zniewagi o godz. 9:00 z procesją Figury Fatimskiej wokół kościoła. Kapłani odwiedzą chorych z sakramentami - prosimy o potwierdzenie zaproszenia  do chorych w zakrystii; I niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii, zmiana Tajemnic Żywego Różańca po sumie o godz. 12:00.

Zachęcamy od odmawiania Różańca Świętego w naszym kościele. Zapraszamy wiernych codziennie pół godziny przed  wieczorną Mszą Świętą, a w niedzielę przed sumą. Zapraszamy chętne osoby do zapisywania się do Róż Różańcowych.

Trwają odwiedziny duszpasterskie naszych parafian, którzy tego sobie życzą i zapraszają nas do siebie. Zaproszenia można pobrać na bocznych ołtarzach i stoliku po chórem, wypisane złożyć w zakrystii lub do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Zgodnie z tradycją przygotujmy krzyż, Pismo Święte, świeczniki i wodę święconą. Program odwiedzin duszpasterskich jest wywieszony na tablicach informacyjnych w przedsionkach kościoła, na stronie parafialnej i na parafialnym Facebooku.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, dla dzieci miesięcznika "Staś", nowego numeru Głosu Świętego Mikołaja oraz miesięcznika diecezjalnego „wAkcji”.