Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy dzisiaj na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17:00 z kazaniem pasyjnym.

Na czas trwającej pandemii w dniu dzisiejszym Eucharystie sprawowane są w następującym porządku: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00, 19:30. Ze względu na wprowadzone limity, w naszym kościele zostały wyznaczone miejsca w ławkach. Prosimy, aby w czasie Mszy Świętych i nabożeństw zajmować jedynie te miejsca! Przypominamy również, o możliwości uczestniczenia w liturgiach poprzez transmisję internetową, dostępną na naszej stronie parafialnej.

Rada parafialna w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będzie zbierała ofiary na kontynuację remontu naszego kościoła.

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 10:00 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp Marek Mendyk. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00.

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godz. 8:30, o 15:00 Droga Krzyżowa i koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po liturgii wielkopiątkowej a zakończy przed Liturgią Wigilii Paschalnej. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie w nocy i przez cały dzień, szczególnie osoby, które z powodu pandemii nie będą mogły uczestniczyć w liturgiach Triduum Paschalnego w kościele.

Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się na zewnątrz (wokół) kościoła z zachowaniem przepisów sanitarnych o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Zabierzmy na nią paschaliki lub świece.

Rezurekcja w poranek wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Na czas pandemii wprowadzono dodatkowe Msze Święte. Eucharystie w Niedzielę Wielkanocną w następującym porządku: 6:00 (rezurekcja), 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 18:00, 19:30.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii od soboty, 10 kwietnia br. na wikarówce o godz. 19:00.

W zakrystii można nabyć paschaliki na Wielką Sobotę – wielkanocne dzieło Caritas – w cenie 5 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego miesięcznika parafialnego „Głos Świętego Mikołaja”.