Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy – Uroczystość I Komunii Świętej na Mszach Świętych o godz. 10:30, 12:00 i 13:30.

Dziękujemy rodzicom dzieci I-wszo komunijnych za przygotowanie kościoła i terenu wokół niego na dzisiejszą uroczystość.

W ramach białego tygodnia Eucharystie dla dzieci i ich rodziców: w poniedziałek o godz. 16:00 (z poświęceniem obrazków i zdjęciami), we wtorek i środę o 16:30, w czwartek o 10:30, a w piątek i sobotę o 18:00.

Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na pomoc dla naszego misjonarza księdza Mariusza Godka. Potwierdzenie wpłaty wisi na tablicach informacyjnych w przedsionkach kościoła.

Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na remont naszego kościoła. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane będą codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

Zapraszamy na spotkanie Bractwo Świętego Józefa i Radę parafialną na plebanię we wtorek po wieczornej Eucharystii.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 we wtorek o godz. 19:00 na wikarówce.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte będą sprawowane, o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i o godz. 18:00. Nie będzie sumy o godz. 12:00. Po Eucharystii o godz. 10:30 odbędzie się procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy ulicami naszego miasta. Prosimy Odnowę w Duchu Świętym i Grupę Modlitewo-pielgrzymkową o przygotowanie I ołtarza, a Radę Parafialną oraz Bractwo Świętego Józefa II ołtarza. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w procesji, a szczególnie dzieci komunijne do sypania kwiatów. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z Odnową w Duchu Świętym.

W I piątek miesiąca, od godziny 17:00 spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców. chrzestnych i wszystkich parafian. Po wieczornej Eucharystii rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W zakrystii można wpisać się na listę dyżurów.

W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z procesją o godz. 9:00. Do południa kapłani odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Eucharystii, na sumie o godz. 12:00 odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej, a po niej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.