Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedzielę Zwykłą  27.06.2021

 

1. Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na renowację kolejnego witraża w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. W tym tygodniu został zamontowany po renowacji witraż w naszym kościele. Cały koszt renowacji wyniósł
8 tys. zł. i zapłacony został przez ofiarodawcę, którego polecamy naszym modlitwom. Do renowacji został wzięty kolejny witraż.

2. Gratulujemy młodzieży z naszej parafii, z parafii Ap. Piotra i Pawła i MB Królowej Polski z Cierni, która wczoraj z rak JE Ks. Bp Ignacego Deca przyjęła w naszym kościele Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Banda i Pani Katechetce Agnieszce Pelc za przygotowanie młodzieży. Ks. Grzegorzowi dziękujemy również za piękną dekorację kościoła, młodzieży za posprzątanie kościoła a rodzicom za pomoc. Dziękujemy również pani Barbarze Borgoń za wypranie dywanów w kościele.

3. Wolontariusze z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia tydzień temu zebrali ofiarę 3 650 zł. oraz 40 euro na Oratorium w Liberii. Składamy Bóg zapłać za troskę o Misje święte.

4. Msza św. dziękczynna w int. Ks. Damiana Kowalskiego, naszego wikariusza i Ks. Kapelana Dariusza Strzeleckiego będzie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Popołudniu zapraszamy na godz. 16.00 wszystkich chętnych na grilla do ogrodu parafialnego.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
Poniedziałek – Św. Ireneusza, bpa i męcz (wsp. obow.).
Wtorek – Świętych Apostołów Piotra i Pawła (urocz.) Dzień Odpustu w Parafii Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Świętopietrze.
I czwartek miesiąca – Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
I piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do spowiedzi świętej, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć czas wakacji. Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapisy osób adorujących w zakrystii.
I sobota miesiąca – Św. Tomasza, Apostoła – święto. Msza św. wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi i zelżywości o godz. 9.00 z procesją Figury Fatimskiej wokół kościoła. Comiesięczne odwiedziny chorych do południa.
I niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po sumie o godz. 12.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Głos św. Mikołaja, Misje dzisiaj.

7. Zapraszamy na kolejną Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w dniach od 1 do 8 sierpnia br. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej: swidnickiepielgrzymowanie.pl oraz na naszej stronie parafialnej i facebooku.

8. Można w zakrystii zamawiać już intencje na Mszę Świętą fatimską (13 lipca br.) za żywych i zmarłych.