Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzielę zwykłą  8.08.2021r.

 

1.   Dzisiaj z naszej parafii wyjechała pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Uroczysta Msza św. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej     o godz. 15.00 w Kaplicy Jasnogórskiej.

W piątek zawieźliśmy naszym pielgrzymom 800 pierogów zrobionych na plebani. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panią, które przygotowały pierogi.

2.  Dziękujemy wszystkim pielgrzymom duchowym biorącym udział w nabożeństwach pielgrzymkowych odprawianych codziennie w naszej parafii.

 

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Poniedziałek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. i męcz., Patrona Europy.

Wtorek – Św. Wawrzyńca, Diakona i męcz  – święto.

Środa – Św. Klary, dz. – wsp. obow.

Piątek - Zapraszamy na Mszę św. Fatimską, dnia  13 sierpnia 2021r.                                 

Program o  godz. 17.30 Nabożeństwo Maryjne, o godz. 18.00. Msza św.

Intencje za żywych i zmarłych można zamawiać w zakrystii. Po Mszy św. procesja różańcowa z Figurą MB Fatimskiej ulicami naszego miasta.

Sobota – Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona na pomoc budującym się kościołom w naszej diecezji.

 

4.  Już dzisiaj zapraszamy na V Festyn Parafialny u św. Mikołaja, który odbędzie się w Niedzielę 5 września 2021r. na placu przy naszym kościele. Prosimy o składanie na plebanii lub z zakrystii fantów na zabawę fantową (rzeczy nieużywane), upieczenie ciast, pomoc w organizacji festynu. Cały dochód będzie przeznaczony na renowację ostatniego witraża w naszej świątyni.

 

5.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość  Niedzielny dla dzieci, Głos św. Mikołaja, Miesięcznik Diecezjalny w Akcji.

 

6.  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SUDECKIM FORUM INICJATYW "WIARA - KULTURA - EKONOMIA" 

GŁUSZYCA, 14-18 SIERPNIA 2021r.