Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

 Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

do udziału w Orszaku Trzech Króli AD 2017

 Umiłowani Diecezjanie,

obchodzona w tych dniach kolejna rocznica narodzin Syna Bożego jest dla nas potwierdzeniem dobrej nowiny o miłości Boga wobec wszelkiego stworzenia. Zatrzymując się przy betlejemskiej szopce, mając świadomość obecnej karty historii świata, naszej Ojczyzny i każdego z nas, ponownie odkrywamy jak bardzo potrzebujemy przyjąć prawdę, że Chrystus przyszedł do wszystkich ludzi. Jego zamieszkanie między nami umożliwia wzajemne pojednanie oraz napełnienie serca i umysłu darem zstępującego z nieba  pokoju.

Także w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, wraz z Mędrcami ze Wschodu wyznamy w Bożej Dziecinie Zbawiciela świata.  Dobrze wiemy, że tego dnia od kliku lat, w całej Polsce, w tym także w wielu miejscowościach naszej diecezji organizowany jest z dużym rozmachem i zaangażowaniem Orszak Trzech Króli. Te wyjątkowe, uliczne jasełka, które licznie gromadzą różne pokolenia są czytelnym znakiem, że potrzebujemy doświadczać wspólnoty wokół Osoby Syna Bożego i wartości wyrastających z Jego nauki. Zachęcam i zapraszam, by tam gdzie odbędzie się Orszak Trzech Króli, włączyć się całymi rodzinami w to radosne świętowanie połączone ze wspólnym kolędowaniem. Przekażmy w ten sposób radosną wieść o Chrystusie, który wszedł w nasz ludzki los, by wskazać każdemu człowiekowi dobrej woli drogę, która nada życiu cel i sens.

 Na rozpoczynający się czas Nowego Roku Pańskiego 2017 a także wspólnego kolędowania podczas Orszaku Trzech Króli wszystkim z serca błogosławię.

 +Ignacy Dec