Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Nasza Galeria

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Dnia 23 listopada 2019 roku grupa naszych parafian wraz z ks. Damianem udali się na pielgrzymi szklak w stronę Jasnej Góry przed tron Królowej Polski.

Pierwszym punktem naszego programu była niespodzianka, której do końca nie chciał zdradzić nasz kapłan przewodnik ;-) Podczas zbliżania się do celu dowiedzieliśmy się, że niespodzianką jest Sanktuarium Relikwii Krwi Chrystusa w Częstochowie. Relikwiami opiekują się Ojcowie Misjonarze Krwi Chrystusa. O relikwii oraz sanktuarium opowiadał nam o. Józef, który pochodzi z Wrocławia. Następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Damian, wikariusz naszej parafii. Całość celebracji dopełniła asysta naszej świebodzickiej Służby Liturgicznej. Na zakończenie cała nasza pielgrzymka otrzymała indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krwi Chrystusa.

Następnie wspólnie udaliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby przywitać się z naszą Matką i Królową Maryją Jasnogórską. Każdy miał czas na osobista modlitwę, na zakup pamiątek oraz posilenia się obiadem na Jasnej Górze. Punktualnie o o godzinie 14:30 pomimo słonecznej i mroźnej aury wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową rozważając jej czternaście stacji.

Po nabożeństwie udaliśmy się na parking, skąd wyruszyliśmy w drogę powrotną do Świebodzic.