Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Nasza Galeria

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020

6 stycznia 2020 roku, przy pięknej pogodzie, mieszkańcy naszego miasta o godz. 14.00 zgromadzili się na rynku, by za przykładem Trzech Mędrców ze Wschodu oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

Orszak rozpoczął burmistrz Miasta Świebodzice – pan Paweł Ozga, następnie przemówił Poseł RP – pan Irenusz Zyska. Przed Ratuszem wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świebodzicach. Ksiądz proboszcz Józef Siemasz odczytał Ewangelię o Mędrcach ze Wschodu oraz zaprosił, by w atmosferze radości przejść orszakowy korowód. Na czele Orszaku szły dzieci, Trzej Królowie, wychowankowie wraz z Siostrami Szkolnymi de Notre Dame, Władze Miasta, Poseł RP, zaproszeni gości. Za nimi podążała orkiestra dęta z Wałbrzycha oraz mieszkańcy Świebodzic, którzy szli za transparentami swoich parafii. Parafia niebieska – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, parafia czerwona – Świętego Mikołaja i parafia zielona – Świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Przybyli także parafianie z parafii pw. św. Franciszka i z parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski z Cierni. Obecni byli kapłani: ks. Wiktor Bednarczyk, ks. Wojciech Oleksy, ks. Damian J. Kowalski, ks. Piotr Ochoński i ks. Józef Siemasz.

Zakończenie Orszaku nastąpiło w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Przed salą czekała kuchnia wojskowa z gorącą grochówką przygotowaną przez pana Dariusza Błaszczyka, Na scenie użyczonej przez MDK w Świebodzicach i przy pięknej szopce, wraz z Maryją z Dzieciątkiem i św. Józefem oraz Trzema Królami, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przedstawiły program pt. „Pastuszkowie”, przygotowany przez panią katechetkę Grażynę Gorską-Kubas. Następnie wystąpił zespół „Świebodziczanie”, wraz z którym śpiewem kolęd i pastorałek wychwalaliśmy „Słowo, które stało się ciałem”.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali nam jakąkolwiek pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznego Orszaku. Słowa podziękowań kierujemy zatem do Władz naszego miasta, do Straży miejskiej i Policji;a także do pani Elwiry Kirklo-Rusek, dyrektora SP nr 1, pani Jolanty Grossman-Styrna, dyrektora SP nr 3, pana Dariusza Błaszczyka, kierownika OSiRu w Dobromierzu za wypożyczenie ławek, pana Grzegorza Cabanek, prezesa ZGK, pani Katarzyny Woźniak, dyrektora MDK, pani Ilony Szczygielskiej z Wydziału promocji miasta, Dziękujemy ponadtoczłonkom Odnowy w Duchu Świętym, Radzie parafialnej, Akcji Katolickiej, panu organiście Ernestowi Koryciarzowi, panu Krzysztofowi Łacek za niesienie nagłośnienia, panu Henrykowi Prochera, parafianom, którzy upiekli ciasto i wzięli udział w Orszaku.