Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

1. Przeżywając I Niedziela m-c. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po sumie o godz. 12.00.

2. Rada Parafialna tydzień temu zebrała ofiarę  w kwocie 7550zł. na malowanie kościoła, na  konto parafii wpłynęło  w m-c wrześniu 3700zł.. Za dar serca składamy Bóg zapłać. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład” gdzie złożyliśmy wniosek na Remont elewacji zewnętrznej wraz z malowaniem, wykonanie zadaszenia na wejściem głównym do kościoła i renowację kolumn, empory chóru  w kościele przyznano  dofinansowanie parafii w kwocie 977 947,00 (dziewięćset siedemdziesiąt siedem tysięcy dziewięćset czterdzieści siedem zł.) te prace planujemy rozpocząć w przyszłym roku.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

     Poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów(wsp. obow.)

     Środa – Św. Franciszka z Asyżu - (wsp. obow.)

     I Czwartek m-c– Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy – (wsp. obow.) Modlimy się o powalania kapłańskie zakonne i misyjne

     I Piątek m-c – Modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Ksiądz Krzysztof w piątek do południa odwiedzi swoich chorych z Najświętszym    Sakramentem. Spowiedź św. pierwszo piątkowa od godz. 17.00, zapraszamy; dzieci młodzież i starszych. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu
w ciszy.

     I Sobota m-c– Najświętszej Maryi Panny Różańcowej - (wsp. obow.). Msza św. wynagradzająca za wszelkie zniewagi i zelżywość wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.00 z procesja Figury Fatimskiej wokół kościoła. Ksiądz Michał w sobotę do południa odwiedzi swoich chorych z Najświętszym Sakramentem.

4. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj w niedzielę na go godz. 17.30. Poświęcenie Różańców dla dzieci I komunijnych odbędzie się w Niedzielę 8.10.2023 podczas Mszy  św. o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zakupienie dzieciom różańców świętych.

5. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w naszej parafii (dla całego dekanatu) odbywają się w każdą co sobotę o godz. 19.00 w salce na wikarówce.

6. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej naszej parafii i służyć przy ołtarzu na spotkanie w sobotę o godzinie 10:00 w salce na plebanii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, Misje dzisiaj, Miesięcznika dla Dzieci „Staś”. Miesięcznik parafialny  „Głos Św. Mikołaja”.

8. W sobotę 7 października odbędzie się Diecezjalna pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki wiary w Bardzie. Wyjazd z parafii o godz. 8:00.  Zapisy w zakrystii.

9. Zachęcamy do zamawiani Intencji Fatimskich za żywych  i zmarłych w zakrystii.