Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne Wielki Tydzień - 09.04.2017r.

1. Dzisiejszą niedzielą palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wyjątkowo ważny czas. W dniu dzisiejszym obrzęd poświęcenia palm, podczas każdej Mszy św. Natomiast o godz. 11.20, spod pomnika św. Jana Pawła II, wyruszy uroczysta procesja z palmami do Kościoła.

2. Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary przed kościołem na światło i kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17:00. Rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej pt. "Ofiara Baranka" przygotowane przez uczniów klasy III gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach. Spektakl jest refleksją dotyczącą relacji grzesznego człowieka z Bogiem, w oparciu o ostatnie chwile z życia Jezusa. Niech to misterium stanie się duchowym wprowadzeniem, w nadchodzące wydarzenia Wielkiego Tygodnia.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowicz, radnym naszego miasta, policji, straży miejskiej, Panu organiście Józefowi Droździakowi, młodzieży. Kapłanom z Parafii pw. św. Piotra
i Pawła, św. Brata Alberta Chmielowskiego, św. Franciszka i Matki Królowej Polski z Cierni wraz parafianami. Dziękuję Ks. Grzegorzowi za prowadzenie Drogi Krzyżowej. Ks. Arturowi za rozważania Drogi Krzyżowej, Ks. Piotrowi za śpiew z panem organistą.

5. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela", Misje Dzisiaj. Nowy numer gazetki parafialnej "Głos św. Mikołaja" Świece caritas "Paschaliki" - cena 5 zł. na Liturgię Wielkiej Soboty i Święta Wielkanocne

6. Tradycyjnie jak co roku w naszym kościele możemy podziwiać w prezbiterium palmy wielkanocne wykonane przez dzieci i panie z Publicznego Przedszkola Nr 3 NIEZAPOMINAJKA. Dziękujemy za ich trud i prace.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego. W wielki czwartek, piątek i sobotę na godz. 18.00. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - uroczysta Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół Kościoła o godz. 6.00.

8. Osoby dotknięte tragedia w naszym mieście pragniemy otoczyć modlitwą. Wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy do kościoła o godz. 15.00 codziennie w Wielkim Tygodniu na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tej intencji.