Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:30 (dla dzieci i młodzieży) i o 18:00.

Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Emilian GOŁĄBEK OFM, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku, a odbędą się w dniach od 28.02. do 3.03.br. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi.

W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. Nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Eucharystii.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży, o 9:30 i o 17:30 dla dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Cykl rozważań pasyjnych pt. „Kiedy Bogu pęka serce?” poprowadzi ks. Grzegorz Banda, nasz wikariusz.

Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godz. od 16:00 do 17:00, w soboty od 10:00 do 12:00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.