Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 27 lutego w sobotę, wieczorną Mszą Świętą i potrwają do 3 marca br. Poprowadzi je o. Emilian GOŁĄBEK OFM z Kłodzka. Otoczmy naszego rekolekcjonistę modlitwą i zaplanujmy sobie czas w taki sposób, by cała rodzina mogła uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych i przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji znajduje się w gablocie parafialnej.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

We wtorek o godzinie 16:30 ks. Grzegorz zaprasza scholę dziecięcą na próbę śpiewu do kościoła.

W czwartek po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem i modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Zapraszamy wszystkich w każdy piątek Wielkiego Postu, na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane są o godz.16:30 dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych o godz. 9:30 i 17:30.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 w kościele. W spotkaniu uczestniczy kandydat wraz z rodzicem. Młodzież przynosi książeczki.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w niedzielę o godz.17:00. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie Łaski Uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Za tydzień rada parafialna będzie zbierała ofiary na kontynuację remontu naszej posadzki w kościele. Za każdy dar serca dziękujemy.

Ksiądz Grzegorz organizuje wakacyjną pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach 30.07. do 7.08.2021 r. Zaproszenie skierowane jest zarówno do młodych jak i starszych. Koszt pielgrzymki to 690 zł + 190 euro. Zapisy do 15 marca br., liczba miejsc ograniczona. Szczegóły wyjazdu w zakrystii u ks. Grzegorza.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.