Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Porządek Eucharystii na miesiąc maj: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 18:00.

Przez cały maj codziennie, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe w kościele, a przy Osiedlu Sudeckim przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

W dniu wczorajszym (w sobotę) nasz diakon Grzegorz Wołoch w Katedrze Świdnickiej o godz. 10:00 przyjął święcenia prezbiteratu z rąk JE ks. bp Marka Mendyka.

Dzisiaj na sumie o godz. 12:00 będziemy przeżywać Mszę Świętą Prymicyjną księdza Grzegorza Wołocha.

Po Eucharystii Prymicyjnej zapraszamy wszystkich uczestników na poczęstunek przy parafii.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości prymicyjnej naszego księdza Grzegorza: paniom, które wygrabiły teren wokół kościoła i posadziły kwiaty przy kasztanie; panom, którzy wykosili trawę wokół kościoła i na ogrodzie parafialnym oraz za przywiezienie ławek z Dobromierza; paniom, które przygotowały pierogi, bigos i grochówkę; pracownikom ZGK za przygotowane klomby z kwiatami od ul. Mikołaja Kopernika; paniom, które posprzątały kościół i zrobiły dekorację; panom za ustawienie namiotów, ławek i podłogi. Wszystkim osobom, które wzięły udział w procesji księdza prymicjanta z domu do kościoła.

W poniedziałek ostatnia próba dla dzieci komunijnych w kościele. uczniowie: kl. IIIA o godz. 15:00, kl. IIIB (i inne wyznaczone dzieci) o godz. 15:45, kl. IIIC (i inne wyznaczone dzieci) o godz. 16.30.

Spowiedź święta dla rodziców, chrzestnych i starszych przed I Komunią Świętą w piątek od godz. 17:00. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę od godz. 10:00. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o przygotowanie kościoła na Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci przystąpią do I Komunii Świętej 30 maja br. na Eucharystiach o godz. 10:30, 12:00 i 13:30. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy Świętych mają rodzice i rodzina dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

We wtorek 25 maja br. zapraszamy wszystkie dzieci rocznicowe wraz z rodzicami na nabożeństwo majowe i wieczorną Eucharystię, a po niej spotkanie organizacyjne przed Rocznicą I Komunii Świętej.

Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko we wtorek.

W środę 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu przypada WIECZYSTA ADORACJA w naszej parafii według stałego planu (wywieszony na tablicach w przedsionku i na stronie internetowej oraz Facebooku).

W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia kapłani diecezji świdnickiej w szczególnym dniu skupienia odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie w Świdnicy, Wałbrzychu i Kłodzku.

Spotkanie Służby Liturgicznej w piątek o godz. 16:30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na remont naszego kościoła.

W tym tygodniu w liturgii: w środę 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, wychowawcę  młodzieży, opiekuna ludzi chorych; w sobotę 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, wychowawczyni i opiekunki dzieci i młodzieży.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbierane są ofiary dla naszego misjonarza z Boliwii ks. Mariusza Godka, który jest chory i potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie w szpitalu, w którym przebywa. Za dar serca składamy Bóg zapłać. Podajemy również konto bankowe: Mariusz Robert Godek, ul. Piłsudskiego 4A/9, Świebodzice, (PKO BP) 91 1020 2137 0000 9002 0023 6794

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.