Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Świebodzice, 25.09.2016r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej, nasza Rada Parafialna zbiera ofiary w kopertach na remont naszego kościoła. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".


2. W tym tygodniu Kościół wspomina:

wtorek - Św. Wincentego a Paulo, kapłana;

środa - Św. Wacława, męczennika;

czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabryela i Rafała;

piątek – św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;

sobota– św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Józefa o godz. 18:00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9:00 i 18:00.

4. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa różańcowe będziemy sprawować codziennie o godz. 17:30. Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do uczestnictwa w tych szczególnych nabożeństwach. Również w czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Mszę świętą w tym dniu na godz. 18:00 w intencji powołań.

5. W piątek ks. Piotr zaprasza scholę na próbę, na godz. 19:00, na wikarówkę.

6. Z racji przypadającej I soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Bezpośrednio po Mszy Świętej  zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie o 9:00 na Mszę Św. wynagradzającą Sercu Maryi za wszelkie obrazy i zniewagi.

7.  Za tydzień przypada I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14:00 do godz. 18:00; zmiana tajemnic Żywego Różańca bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 13:00.

8.  W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na ofiary tragedii trzęsienia ziemi we Włoszech. Uzbierano 950 zł. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9.  Nasza parafia organizuje wyjazd Róż Różańcowych do Barda Śląskiego, w dniu 1 października 2016r. Wyjazd o godz. 08:30 z przystanku, przy ul. Piłsudskiego. W planie Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego – Ignacego Deca.