Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

Świebodzice, 16.10.2016r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Jadwigi – głównej patronki Śląska.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny.

3. W dniu dzisiejszym 16 października obchodzimy 38 rocznicę wyboru Karola Wojtyły  na Papieża. Z tej okazji przybądźmy dzisiaj pod pomnik św. Jana Pawła II, na  godz. 19:00 i odmówmy tam pobożnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do skarbonek kwotę 1642,66zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

5.  W tym tygodniu Kościół wspomina:

poniedziałek - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m. Dzień Imienin naszego Ks. Biskupa Ignacego Deca  Ordynariusza naszej Diecezji – pamiętajmy w naszej modlitwie

wtorek – św. Łukasza Ewangelisty (świeto);

czwartek - św. Jana Kantego, prezbitera;

piątek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa;

sobota - św. Jana Pawła II, papieża.

6. Wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w ostatnim w tym roku  Nabożeństwie Fatimskim wyrażamy naszą wdzięczność za postawę modlitewną oraz dawane świadectwo swojej wiary idąc w procesji ulicami naszego miasta.

7. Powróciły z renowacji dwie figury św. Franciszka i św. Antoniego koszt renowacji to tysiąc złotych. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom obrazów do naszego kościoła; Matki Bożej Częstochowskiej, Św. Jana Pawła II i Św. O. Pio.

8. Miesiąc październik to szczególny czas poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa   różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

9. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Józefa o godz. 18:00. Natomiast w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9:00 i 17:30.

10. Prosimy  zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, które są wyłożone na bocznych ołtarzach. Prosimy również, aby czytelnie wypisywać imiona zmarłych, które będą odczytane według daty umieszczonej na wypominkach i w tym dniu zapraszamy na modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe wraz z ofiarami prosimy składać do skarbony przy bocznym ołtarzu.

11. Zostały zakupione do kościoła wycieraczki do butów – koszt 600zł.

12. Za tydzień w niedzielę wystąpi na Mszy św. o godz. 11.30. Teatr ze sztuką pt. Wojciechowe Ślady”  w wykonaniu aktorów Teatru Lyliam S. z Wałbrzycha z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela. Są do nabycia Kalendarze Misyjne – cena 6zł. Kalendarz parafialny – cena 5 zł.