Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA)

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W tym tygodniu naszym modlitwom polecamy sprawy powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Dziękujemy Bogu za kapłanów pracujących i wywodzących się z naszego świebodzickiego wieczernika oraz za alumna z naszej parafii – kleryka Grzegorza.

Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 13:00 zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.

W ubiegłą niedzielę rada parafialna zebrała ofiary na remont naszej parafii w kwocie 5 000 zł. z przeznaczenie na renowację Krzyża Misyjnego, za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informujemy że można przekazać ofiary w formie przelewu bankowego na konto parafialne (69 1500 1764 1217 6006 1271 0000, tytułem darowizna na cele kultu religijnego).

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa oraz w intencji misji świętych w naszej parafii, które odbędą się w dniach od 8 do 16 maja 2021 roku.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie sprawowane są nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

W tym tygodniu patronują nam:
4 V – św. Florian, męczennik;
6 V – św. Apostołowie Filip i Jakub;
8 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski i naszej diecezji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży, Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik diecezjalny „wAkcji” oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

W zakrystii do nabycia jest cegiełka (w formie słodyczy) na remont posadzki naszego kościoła w kwocie 20 zł.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za żywych i zmarłych.