Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Eucharystii i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 13:00.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

Tydzień temu Rada Parafialna zbierała ofiary na remont naszej parafii. Złożone zostały ofiary w kwocie 7 200 zł. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

Trwamy w miesiącu czerwcu. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu  i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i misji parafialnych.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte będą sprawowane, o godz. 7:30, 9:00, 10:15, 11:30 i o godz. 18:00. Po uroczystej sumie o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy Radę Parafialną, aby przygotowała I ołtarz, Bractwo Świętego Józefa II ołtarz, Grupę Modlitewno-Pielgrzymkową III ołtarz i Odnowę w Duchu Świętym IV ołtarz. W tym roku procesja przejdzie dookoła naszego kościoła. Zachęcamy do licznego udziału w procesji. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w procesji i sypały kwiaty.

W sobotę, 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie na godz. 18:00 z procesją Figury Fatimskiej i prosimy o przyniesienie świec. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe rozpocznie się o godz. 17:30. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na Eucharystię zbiorową za żywych i zmarłych.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Królową (wsp. obow.), w sobotę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (wsp. obow.).

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w ramach "Oktawy Bożego Ciała". Każdego dnia na zakończenie nabożeństwa czerwcowego będzie odbywać się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy już dzisiaj rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie informacyjne 17 czerwca br. (środa) na  godz. 18:00 do kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.