Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie procesji Bożego Ciała i uczestniczyły w niej dając świadectwa własnej wiary. Dziękujemy Radzie Parafialnej za przygotowanie I ołtarza, Bractwu Świętego Józef za II ołtarz, Grupie Modlitewno-Pielgrzymkowej za III ołtarz, Odnowie w Duchu Świętym „Dzieci żyjącego Boga za IV ołtarz. Pani Wandzie Muszyńskiej za obrusy, Służbie Liturgicznej, panu organiście Józefowi Droździakowi, panu kościelnemu Krzysztofowi Sztebel, panu Markowi Szcześniakowi za niesienie nagłośnienia, panom którzy nieśli baldachim, pani katechetce Grażynie Gorskiej-Kubas i rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i przyprowadzili swoje dzieci, aby je sypały na procesji. Panu leśniczemu Łukaszowi Sierota za ofiarowane brzózki.

Trwamy w miesiącu czerwcu. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu  i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i misji parafialnych.

Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie informacyjne w środę, 17 czerwca br., na godz. 18:00 do kościoła.

W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w ramach Oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia na zakończenie nabożeństwa czerwcowego będzie odbywać się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek.

W tym tygodniu: w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika (wsp. obow.); w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (wsp. obow.).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Otoczmy modlitwą naszego akolitę Grzegorza Wołocha, który 24 czerwca br. w Katedrze Świdnickiej otrzyma święcenia diakonatu podczas uroczystej Eucharystii z rąk JE księdza biskupa Marka Mendyka.